Таг:, , , , , ,

Како да носите заштитна маска, а да не ви се замаглуваат очилата

Со помош на овој трик ќе го спречите замаглувањето на очилата за време на носењето на...

7 мисли од легендарниот актер Џек Николсон кои вреди да ги запомните!

Џек Николсон е актер чии улоги секогаш оставаат силен впечаток врз гледачите. На своја 82....

И за изгребаните стакла на очилата за вид има решение

Очилата за вид можат да бидат прилично скапи, па затоа треба добро да се грижите за нив....

Модата на диоптерските наочари во последните 100 години (Видео)

Потеклото на диоптерските наочари не може сосема точно да се утврди, но се верува дека...

7 совети како да изгледате модерно и да се чувствувате удобно во бременоста

Изборот на соодветна облека во бременоста може да претставува вистински проблем....

4 нешта кои сите ги правиме, а се штетни за нашите очи

Некогаш не сме свесни колку она што ни станало навика всушност може да има негативна...

Очила за сонце кои ги носи секоја модерна девојка оваа сезона

Ретро cat-eye обликот и малите рамки од 90-тите, ги гледаме насекаде уште од минатото лето, а...

5 модни додатоци на кои нема да им одолеете оваа пролет

Елементот кој ја освежува секоја комбинација на облека се модните додатоци, а оваа пролет се...

#365среќа Марија Костуранова, сопственичка на „Диоптра“: „И по 25 години работам со љубов како од првиот ден“

Јасната перцепција на се она што не опкружува е од особено значење за секој од нас. Грижата...

Викторија Бекам остро осудена поради изборот на преслаби манекенки

Дизајнерката ги разбесни своите фанови кои велат дека нејзината седумгодишна ќерка е...

Нема да ве остави рамнодушни: Со помош на очила ова дете гледа за прв пат (видео)

Иан Ривера сега има 2 години, но кога имал 18 месеци родителите за првпат му ставиле...

Одличен трик како никогаш да не ви се замаглат очилата

Луѓето кои носат очила знаат колку е незгодно кога ќе влезат во затоплена просторија во...

Новата тренд опсесија на Инстаграм

Ретро трендовите на големо доминираат ова сезона а помеѓу најпопуларните трендови кај...

Неверојатна идеја како да ги сочувате очилата за сонце

Пролетта е предвесник на Сонцето и сончевите денови. Со нив следат и долгите прошетки во...

ПОГЛЕДНЕТЕ како изгледа Саша Матиќ без своите црни наочари!

Во текот на едно гостување во емисијата „Ѕвезде Гранда“, Саша Матиќ е фотографиран без...

Запознајте ги Spectacles, паметните очила на Snapchat

Компанијата Snapchat одлучи да го прошири својот „бизнис“ на ново поразлично поле и да...

Како да ја исчистите мувлата од вашите ѕидови!

Идеални места за развој на мувлата се влажни површини, како што се влажни делови на ѕидовите...

Трендови на машки очила за сонце лето 2016

Ова лето кај трендовите на машките очила за сонце преовладуваат моделите со остри форми,...

Популарни очила за сонце за пролет 2016

Оваа пролет разиграните весели модели на очила за сонце ќе бидат огромен тренд. Зачекорете...