Таг:, , , , , , , ,

Не брзајте, во животот ништо не е трка – Сите во еден миг во животот мораме да застанеме и одмориме

Понекогаш треба само добо да размислите околу ситуацијата во која се наоѓате, но често е...

10-те најдобри места за посета низ целиот свет

Претставувaме листа на топ 10 најдобри места за посета низ целиот свет. Оваа листа вклучува...

Работи кои сите ги размислуваме при пакување

Летен одмор е најубава работа на цел свет. Но, ПАКУВАЊЕТО за било каков одмор, па и летен, е...

Клучни совети за функционирање и продуктивност секој ден

За секојдневно функционирање важен е психичкиот мир и стабилност. Практикувањето на овие...

Патниците на аеродромот „Истанбул“ може да уживаат во услугата за изнајмување кабини за спиење

Патниците кои ги чекаат летовите, отсега може да одморат изнајмувајќи кабина за спиење на...

Сѐ уште не сте го испланирале вашето зимско патување? Еве список на најдобрите европски дестинации

Ако имате барем малку време да се одморите за време на празниците, време е да го осмислите...

Одморете се како Швеѓаните: Антирес пауза што ќе ви го разубави денот

На север на Европа, во прекрасната Шведска, постои вистинска институција за пауза за ручек...

Научниците предупредуваат: Еве што ни се случува во организмот кога спиеме 8 часа дневно

Долготрајниот сон го подобрува нашето здравје затоа што спиењето има ефект во намалување на...

Кога ќе се вратеше од работа, мојата мајка секогаш одмораше по 20 минути…

Мојата мајка, кога ќе се вратеше од работа, никогаш не трчаше накај кујната, започнувајќи да...

Жената која се сака себеси ги има овие навики

Нашето тело е нашиот темел. Жената која секогаш го оценува своето тело не е онаа која се цени...

Против замор: 3 начини да се ослободите од исцрпеноста!

Доколку го чувствувате ова секојдневно, потребни ви се промени … Мали промени во...

Совети како да ја зголемите вашата продуктивност

Во светот денес се се врти околу продуктивноста. Се очекува да бидете продуктивни, на работа,...

5 идеи за забавен викенд со вашите деца

Многу млади родители мислат дека патувањето мора да почека додека детето малку не порасне....

Ѕвездите од серијата „Игра на тронови“ ограбени од мајмуни во Индија

Ѕвездите на светскиот феномент „Игра на Тронови“ – Емилиа Кларк и Роуз Лесли познати...

5 природни чуда кои може да ги откриете на грчките острови! (ФОТО)

Малкумина слушнале за овие уникатни места и навистина вреди да се видат. Проверете каде...

Неверојатно: Овој човек нашол цело семејство мечки во својот автомобил!

Чад Морис бил на одмор со своето семејство во Тенеси, кога неговите родители одеднаш почнале...

Подгответе се за патување: 10 совети за лична безбедност кога патувате надвор од државата!

Без обзир на тоа дали прв пат одите на одмор надвор од државата или сте редовен патник, многу...

Ирена Шајк изгледа прекрасно на одмор на Ибица со својата ќерка! (ФОТО)

Познатиот супер модел, Ирина Шајк ужива на одморот на Ибица со својата 2-годишна ќерка која...

Градови на љубовта: Овие романтични места мора да ги посетите барем еднаш!

Без разлика дали сте зљубени или само сакате да патувате, овие дестинации ќе ве маѓепсаат....

Пакувајте ги куферите: Неколку знаци кои покажуваат дека итно ви е потребен одмор!

Понекогаш мораме да успориме и да си дадеме себе си неколку дена одмор. Секојдневниот стрес...