Таг:, , , , , , ,

Како моментално да прочитате некого – Совети од агенти на тајни служби

Способноста да ги читате други луѓе може значајно да ви помогне во вашата комуникација Една...

Нешта кои секоја жена во своите триесетти НЕ смее повеќе да ги прави

Една жена која скоро полни 34 години, составила листа на нешта кои секоја жена во своите...

Мудри мисли од Платон за љубовта, животот и човечкото однесување

Платон е познат грчки филозоф и еден од најинтелигентните студенти на Сократ. Како млад,...

Она што левучарите никогаш не треба да го прават со левата рака!

И покрај тоа што сте левучар, не користете ја „примарната“ рака во овие 7 ситуации, бидејќи...

Како треба да се однесувате за да бидете џентлмен на улица?

Многумина забораваат на бон тон правилата за добро однесување. Ако сакате да бидете...

Најдете време за своите деца и направете ги посреќни

Многу родители во трката за подобар финансиски и социјален статус немаат доволно време и...

7 зборови кои ние често ги користиме, а Кејт и Меган не смеат да ги изговорат

Кејт Мидлтон и Меган Маркл, сопруги на принцовите Вилијам и Хари, заради својата титула...

Успехот има две страни, кои се тие?

Добро е да се биде успешен, но кога мислиме дека сме подобри од другите, честопати ги...

Овие знаци покажуваат дека другите луѓе се плашат од вас

Нашето однесување кај другите луѓе може да предизвика страв, а ние да не сме ни свесни за тоа....

Дали сте зависни од драмата во вашата врска?

Повеќето се запознаени со зависности од алкохол, секс, работа и интернет. Меѓутоа, најмалку...

Ова е разликата помеѓу зафатени луѓе и продуктивни луѓе (ВИДЕО)

Само затоа што сте зафатени не значи дека сте и продуктивни. Во ова видео ќе ги дознаете...

Сакате да бидете права дама? Овие правила на однесување мора да ги почитувате

Често се зборува за однесувањето и карактеристиките кои го прават мажот господин. Но, што е...

Клучот на среќата е во пријателите

Велат дека пријателите се семејството што го избираме за себе; За повеќето од нас, тие се...

КАКО ПОДОБРО ДА ГО СТИМУЛИРАМЕ МОРАЛНИОТ РАЗВОЈ КАЈ ДЕЦАТА?

Што е потребно за некој да е добар родител? Родителите знаат неколку трикви со цел да ги...

Што секојдневното однесување кажува за психичкото здравје на луѓето?

Психичкото здравје кај луѓето можеби е најважно, бидејќи влошеното психичко здравје може да...

Видео: Разберете ја мачката според мрдањето на нејзиниот опаш

Мачката според многумина е многу тешка за разбирање, но тоа не го мислат луѓето кои долги...

Немаш право да ме паметиш!

  Слушам ти било тешко, слушам си се опивал до бесвест. Слушам си љубел сечии усни само за...