Таг:, , , , , , , , , , ,

Ако сакате да бидете добри љубовници избегнувајте ја оваа храна

Погледнете што не треба да јадете со својот партнер пред легнување. Нашите навики во...

Погледот открива се: Ако вашето момче ве гледа во овој дел од телото, значи дека е луд по вас!

Ако се прашувате дали му се допаѓате или не, ова истражување ќе ви даде одговор. Постои...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (18 ЈУЛИ, 2018)

Овен   Денот ќе биде во знакот на некои интересни вести. Работите ќе ги вршите коректно,...

Ова е доказ дека мажите и жените се многу различни: Еве што ги одбива мажите, а ги привлекува жените

Најновото британско истражување открило дека мажите не сакаат кога жените паметуваат, а...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (30 ЈУНИ – 01 ЈУЛИ, 2018)

Овен  Препорачливо ви е да ги искористите овие два слободни дена и да одите на кратко...

15 знаци кои покажуваат дека имате вистински маж до себе

За вкусовите не се зборува, меѓутоа кога станува збор за правилниот избор на партнер, секоја...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (01 ЈУНИ 2018)

Овен  Петок, почеток на викендот, крај на работната недела. Со нетрпение го чекавте овој ден,...

Насилство во љубовната врска: Како да го препознаете и што да направите?

Сите ние, барем еднаш во животот сме биле жртви на нечие насилство. Тоа што мора да го сфатиме...

Колку време треба да издржи мажот во сексот за и двете страни да бидат задоволни?

Половина час? 10 минути? Колку би требало сексот да трае, поточно колку мажот би требало да...

6 причини зошто мажите се вљубуваат во жените

Мажите се вљубуваат кога ќе почувствуваат дека партнерката ги разбира, ги прифаќа и ги...

Ова се најдрагоцените љубовни лекции кои ќе ги прочитате

Никогаш не смеете да ги заборавите следните правила, без обзир на тоа дали сте во врска или...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (07 – 08 АПРИЛ, 2018)

Овен Ситуацијата во вашиот љубовен живот сѐ повеќе ќе се подобрува, така што ќе немате...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (20 МАРТ, 2018)

Овен Во комуникацијата со другите ќе имате тенденција да се задржувате на деталите. Не...

5 причини зашто не доживувате оргазам и што да направите

Темата за која ретко се зборува е оразмот, зошто некои жени не го доживуваат и го глумат?...

Откриено најбезбеното место за седење во авион- погледнете кое е

Авионскиот превоз се смета за еден од најсигурните, но несреќи сепак се случуваат, па место...

Македонија напредуваше девет места на ФИФА рејтинг листата

Македонската фудбалска репрезентација бележи нов напредок на ФИФА рејтинг листата. На...

20 работи кои свекрвата ги премолчува, а ви ги мисли!

Односот снаа-свекрва умее да биде прилично заплеткан. Ретко кој може да се пофали дека има...

4 столбови на квалитетната врска

Основата на здравата врска е: љубов, посветеност, обврска и одговорност. Пред да се започна...

Тие се створени еден за друг:4 најубави љубовни парови во Зодијакот! Дали сте меѓу нив?

Дали сте створени еден за друг? Oва се идеалните парови: Бик и Рак На нив многу често се...

Неверојатни работи кај жените кои ги привлекуваат мажите

Многу често имаме замисла дека мажите се заљубуваат во жените и нејзиниот изглед. Всушност,...