Таг:, , , , , ,

Пауза во врската – Дали е добро решение и што донесува со себе?

Сеуште го сакате својот партнер но потребна ви е мала пауза? Не сте единствени. Често се...

Сигурни знаци дека ТОЈ сака сериозна врска со вас

Како да бидете сигурни дали неговите чувства спрема вас се вистински и тој всушност сака...

Што можете да научите за вашиот сакан кога ќе преспиете кај него?

Својот партнер ќе го запознаете подобро ако гледате како се однесува, занемарувајќи го она...

Главни причини поради кои влегуваме во љубовна врска – Освен љубовта

Осаменоста е доста честа причина поради која се започнува една љубовна врска. После тоа...

Најлоши љубовни совети кои оние кои се сингл можат да ги добијат од паровите

Иако нивната намера е да помогнат, поедини совети можат да нанесат повеќе штета отколку...

Дали постојано избирате ист тип на партнер? – Причина зошто доживувате љубовно разочарување

Вообичаено е кога еден љубовен однос ќе заврши, луѓето не сакаат нивниот иден партнер да ги...

Бегајте што подалеку од ваков маж – Животот со него е ноќна мора

Некои мажи едноставно не се родени за живот во пар. Ваквите мажи е најдобро да ги...

Се плаши од брак – Јасни знаци кои покажуваат дека ТОЈ нема да намера да „клекне“

Стравот од брак можат да го имаат и мажите и жените, но најчесто се случува кај посилниот пол....

Цврстината на врската се гледа по тоа како се носите со конфликтите и различностите

Кога некои двајца се согласуваат во потполност и се среќни околу нешто, тоа не открива кои се...

Не троши ја љубовта на некој кој не е подготвен да ти возврати со иста мера

Затоа немој да ги даваш најубавите делови од себеси на некој кој не ја гледа вистинската...

Играњето игри не е привлечно – Привлечен е трудот, искажувањето на чувствата и посветеноста

Но како што минуваат годините едноставно престануваме да толерираме некои однесувања,...

Причини поради кои треба да ја раскинеш врската – Освен таа што не си среќна

Тоа што не си среќна, не се чувствуваш сакано или самата немаш доволно чувства е доволна...

Нешта кои смеете и не смеете да ги правите после расправија со партнерот

Повеќе од причината за конфликтот во вашиот однос со партнерот може да влијае она кое што се...

Љубовни совети кои ќе ви помогнат да се заштитите себеси од болка и скршено срце

Како да се заштитите себеси од болка и скршено срце? Иако звучи тешко и недоверливо, всушност...

Вредности кои всушност мажите вистински ги забележуваат кај жените

Кои нешта мажите вистински ги бараат и ги ценат кај една жена.. Да, мажите бараат,...

Поради овие расправии секоја врска или брак би можел да биде сериозно загрозен

Најчестите расправии во врските или бракот поради кои доаѓа до разделба на партнерите Во...

Проверете дали сте САПИОСЕКСУАЛНИ  – Особина која ја поседуваат посебни луѓе

Дали се сеќавате на онаа легендарна сцена од филмот “A Fish Named Wanda” во која Џејми Ли Кертис...

Дали тој ќе ве остави? – Еден знак кој покажува дали ќе бидете заедно до крајот на животот

Едно популарно мислење вели дека колку повеќе деца имате, толку помали се шансите да се...

Секој може да ви подари цвеќиња, чоколадо и накит, но нема љубов во тоа

Вистинската љубов не е скапи поклони, буќет цвеќе и накит – Вистинската љубов е танцување...

Направи простор за луѓето во твојот живот кои вистински го заслужуваат тоа

Заслужуваш да продолжиш напред. Заслужуваш да направиш место за луѓето кои те сакаат и те...