Таг:, , , , , , , ,

Куса, но моќна: Важна и поучна приказна за пријателството

Оваа куса приказна за птиците е голема поука и за луѓето. На препелицата ѝ се случила страшна...

Денеска е Св.Марина – господарка на оганот, ова никако не треба да го правите

Денеска е Св. великомаченица Марина. Оваа Марина се роди во незнабожечки дом во Антиохија...

Уметник црта со барут, а финалниот резултат ќе ве остави без зборови

Уметникот Danny Shervin троши многу време да создаде совршена слика инспирирана од природата само...

ИЗБУШИЛ ДВЕ ДУПКИ ВО ТРУПЕЦ, А ОНА ШТО ГО НАПРАВИЛ ПОТОА ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ!

На една видео-снимка на Јутјуб е објаснето како на сосема поинаков начин да запалите оган. Се...

Необична уметност…создава слики со оган

Уметност со оган, тоа е уникатната вештина на уметникот Steven Spazuk последниве 16 години. Познат...

Жените во овие два знака се жив оган во сексот! А третиот знак е најголемо разочарување?

Два знака прекрасно ќе се покажат во кревет! А со третиот ќе сфатите дека сте направиле...

ВИДЕО: 7 најчудни градови во светот, кои не ви паднало на памет дека може да постојат

Во светот има навистина чудни места, кои не сте ни знаеле дека постојат, а не би ви паднало ни...

Црвен, син, кафеав: Прочитајте кој од овие паричници ќе ви донесе среќа и богатство

Доколку сакате да ја поттикнете позитивната енергија во својот живот и на полето на...

Магични фотографии од недопрената природа: „Исланд: Патување до Оган и Мраз“

Францускиот фотограф Sébastien Rossi, чија вообичаена инспирација и поле на работа е Франција,...

Имаш тоалет, конзерва и водка, а надвор е -15… Што да правиш?

Со оглед на тоа што надвор е многу ладно ова е еден интересен туторијал кој може да ви се...

Фото: Зајдисонце во зима – оган и мраз

Кога е толку ладно што и дрвјата замрзнувааат, најдобро е да останете дома. Освен ако не...

ВАКА СЕ ПРАВИ ТОА: Јајцата сте ги пржеле погрешно цел живот!

Пржењето јајца често се смета за еден од најлесните потфати во кујната, но многумина многу...

Видео: Огнени лудории

Немојте да го правите ова! [tube]https://www.youtube.com/watch?v=ZhIFhZ7XTr4[/tube]

Фото: Огнено кајакарство!

Ова оди во категоријата екстремни спортови! Kīlauea е активен вулкан на Хавајските Острови, а...