Таг:, , , ,

ОХРИД ПОВТОРНО ПОВИКУВА: Бидете дел од петтиот јубилеен роденден на фестивалот OHRID CALLING! 

„Наша должност е да ви дадеме место и прилика сета неискористена енергија и ентузијазам да...

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СО ПРИЗНАНИЕ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЕКОНОМИЈА НА Р.МАКЕДОНИЈА, ЗА ГОЛЕМ ПРИДОНЕС СО СВОЈАТА РАБОТА ВО ОБЛАСТА НА ТУРИЗМОТ!

По повод Светскиот ден на туризмот- 27-ми септември, Авалон Продукција доби признание за...

И JAX JONES НА OHRID CALLING 2018- МОЖНОСТ ЗА БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ!

Со големо задоволство Ви го најавуваме настапот на една од најактуелните хаус ѕвезди во...

Незаборавни два дена на Ohrid Calling 2017: Хардвел ја спушти публиката буквално на земја (ФОТО+ВИДЕО)

Hardwell и Afrojack направија Охрид во минатите два дена да звучи светски.  Спектакуларно издание на...

Комплетиран составот за OHRID CALLING 2017! Дознајте кои се диџеите кои ќе го придружуваат HARDWELL

Комплетиран е составот кој ќе ве забавува на овогодинешниот OHRID CALLING 2017. Имено, диџеите кои ќе...

Што не очекува на овогодинешниот OHRID CALLING 2017?

Авалон ги објави сите детали околу првиот ден од овогодинешниот фестивал OHRID CALLING 2017 којшто...

Знаете ли кој диџеј ќе гостува во Охрид на 2ри август во 2017 година?

Авалон за  идната година ја најавува глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell. Тој за прв пат...

ВИДЕО: Prodigy со највисоко обезбедување се возат низ Охрид?!

Охрид1 од високи полициски извори дознава дека групата ”Prodigy” која утре во рамки на ”OHRID...

„Продиџи“, Ал Ди Меола и ди-џеите Ники Ромеро и „Лост Фриквенсис“ на програмата на првото издание на „Ohrid Calling“

Концертите на на ди-џејите Ники Ромеро и „Лост Фриквенсис“ на 1 август, на светски познатиот...