Таг:, , , , , ,

Денес е Светски ден на океаните

Денес е светски ден на океаните. Иако немаме океани блиску до нашата географска положба,...

(ВИДЕО) Неповторливо доживување: Нурнете во подводниот свет преку вашиот екран

Хипнотизирачките сцени од прекрасните живи суштества ќе ве заинтересираат и вас и...

Колку сте злобни: Она што го забележувате прво на сликата кажува за вашиот карактер!

Она што ќе го забележите прво на сликата говори за вас како личност! Ако најпрво го...

Суртсеј – вулкански остров со недопрена природа и ограничен пристап на луѓе

Суртсеј е вулкански остров во Атлантскиот океан кој се наоѓа 30 километри од Исланд. Создаден...

Ова е најдлабоката точка во светот: Погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Виктор Весково со подморница се спуштил во најдлабоката дупка во светот, Маријанскиот ров,...

Запознајте ја Винтер – делфинот кој е инспирација за многу луѓе

Пронајдена во Mosquito Lagoon, Флорида во 2005 година кога имала само два месеца, Винтер е женски...

7 дестинации за меден месец во 2018-та година

Сакате да побегнете од се она што ве опкружува и конечно да се одморите од напорното...

Кендал Џенер и Бела Хадид топлес и во танги уживале на рајските Бахами

Често можеме да ги видиме како блескаат во модни изданија, но сега блескаат на друг начин. ...

Ова се местата кои се населени, иако не би требало да бидат

Без разлика дали се наоѓаат под сенката на опасен вулкан, во замрзнатиот дел на Сибир или пак...

Како изгледа санта мраз кога ќе се преврти? Документиран неверојатно редок момент

Експецицијата на Антартика за дизајнерот и режисер Alex Cornell беше исполнета со редок момент од...

Девојката од Бахамите е вистинска сирена во подводниот свет

За Sacha Kalis океанот е нејзиниот прв дом. Родена и израсната на Бахамите, таа „Bahamas Girl“ научила...

Fjaðrárgljúfur е веројатно најубавиот кањон на светот

На светот има многу убави места, но ова можеби е најубавиот кањон на светот. Fjaðrárgljúfur е кањон...

Неговиот татко беше еден од најпознатите луѓе во светот, а погледнете што прави тој денес…

Ловецот на крокодили кои загина во 2006 година снимајќи го серијалот „Најопасните суштества...

Дубаи гради подводни домови со извонредни погледи

Прилично популарни и се позастапени се подводните хотели кои нудат луксуз и нескојденвно...

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

Местото каде се сретнуваат Атлантски и Тихи океан: Погледнете ја оваа импресивна глетка од границата меѓу океаните (ВИДЕО)

На местото каде што се сретнуваат Тихи и Атлантски океан, кај ‘ртот Хорн, направено е...

Рибари во шок откако покрај нив помина оргомна ајкула (ВИДЕО)

Рибрарско бродче во Ошен Сити, Мериленд, било „почестено“ со присуството на оргомна...

Поглед одблиску на суштествата од океанските длабочини

Alexander Semenov  е морски биолог и тој е одговорниот за овие фотографии одблиску на суштествата...

Санта мраз, 15 метри повисока од онаа која го потона Титаник, плови во близина на Канадското крајбрежје

Малото рибарско село Ferryland во Канада овие денови е туристичка атракција благодарение на...

11 најнеобични хотели во светот, кои вреди да се посетат (ВИДЕО)

Необични објекти, на необични локации. Егзотични, авантуристички, во џунгла и во арктички...