Таг:, , , , , , , ,

Пејачот Ѓоко Јовиќ извадил куфер сред свирка за да собере пари за операцијата на Ирена

Пејачот Ѓоко Јовиќ даде пример кој се надеваме во иднина ќе го практикуваат и многу други...

Горан Спиров една година живее со вештачко срце: Вози автомобил, пешачи и ужива во секојдневието

Пациентот се чувствува одлично, а и по една година од интервенцијата, штипјанецот Горан...

Хирург ја изврши првата операција на мозок преку 5G на пациент оддалечен 3.000 км

Хирург во Кина ја изврши првата oперација од далечина на мозокот во светот користејќи 5G...

Апел од Бигорски Манастир: Да му помогнеме на малиот Лео!

Драги пријатели, Да бидеме хумани и да му помогнеме на овој супер херој да ја извојува...

Најдебелото дете во светот ослабе 99 килограми и се чувствува одлично! (ФОТО)

Арја Пермана е дете од Индонезија кое на 10 годишна возраст имало тежина од 192 килограми....

На овие познати дами им рекле да направат операција на носот, а тие тоа никогаш не го направиле!

Понекогаш забораваме дека и најголемите ѕвезди се борат со несигурности. Мерил Стрип Тешко...

Знаете ли зошто хирурзите во текот на операцијата носат само сини или зелени униформи?

Дали сте се запрашале некогаш зошто хирурзите носат исклучиво сини или зелени униформи, но...

Бидете дел од хуманитарната забава за Цаци, во „Ревија“ со почеток од 20 часот

На 22.11.2018 година, со почеток во 20:00 часот, во кафе бар „Ревија“ во т.ц.Лептокарија, ќе се...

Во клиничката болница „Аџибадем Систина“ вградено и второто вештачко срце

Второто целосно вештачко срце е вградено во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во...

По тешката операција, ова куче се враќа кај сопственикот. Реакцијата ќе ве расплаче! (ВИДЕО)

Добро е познат фактот дека кучињата се многу интелигентни животни, но и емотивни и потполно...

Ова е девојчето кое се роди два пати

Во секојдневието, сосема нормално е да се раѓаат деца, но само по еднаш. Но, за ова мало...

Селена Гомез јавно проговори за нејзината трансплантација на бубрег

Светската музичка ѕвезда Селена Гомез јавно говореше за нејзините здравствени проблеми,...

Ветеринарот со песна го смири кучето пред операција (ВИДЕО)

Операцијата е страшна за секого, па така и за ова куче.  За среќа, постојат неверојатни луѓе...

Знаете ли зошто хирурзите за време на операција носат само плави или зелени униформи?

Дали некогаш сте се прашале зошто хирурзите носат исклучиво зелени или плави униформи за...

Неизмерна радост: 13-годишно девојче со срцева болест дознава дека ќе добие ново срце

Реакцијата на болно девојче, кое од мајка си ја слуша веста дека ќе добие ново срце, ќе ве...

Апел за помош на Јован Илиевски

Двегодишниот Јован Илиевски од Битола има глауком на двете очи, висок притисок кој често...

Актерка ги намали градите со операција и сега ужива на плажа на Бахамите

Младата ѕвезда на Modern Family, Ариел Винтер (18), многупати изјави дека се чуствува непријатно...