Таг:, , , , , ,

Црвеното вино го ублажува стресот и помага при опуштање

Научниците потврдуваат, црвеното вино помага да се опуштите Многу луѓе сакаат кога на...

Како да создадете пријатна атмосфера за уживање и релаксација во вашиот дом?

Времето поминато во изолација мораме да го искористиме што подобри и да го направиме што...

Древна кинеска техника за смирување на нервниот систем и ослободување од стресот

Оваа древна кинеска техника е широко применета во борбата со депресијата и стресот Оваа...

Како да се ослободите од негативните мисли – Корисни нешта кои можете да ги направите за себе

Во колективната свест овие денови е да се размислува за коронавирусот и сите нешта кои...

Прекрасна мантра која треба да ја изговораме кога сме под стрес: Повторувајте ги овие зборови додека не почувствувате промена

Прекрасна мантра за опуштање во миговите на стрес и напнатост – по овие зборови умот...

МУЗИКA ШТО ЈА ЛЕЧИ ДУШАТА И РЕЛАКСИРА: Еве како да се ослободите од стресот за 5 минути

Опуштете се и слушајте ги звуците што ќе ве натераат да заборавите сè што е негативно, а ќе...

Волшебна мелодија ги буди хормоните на среќа: Слушајте ја фреквенцијата што го зајакнува серотонинот, ендорфинот и допаминот

Релаксирачка музика која ги појачува хормоните за среќа – без стрес и напнатост со...

Музика која ќе ве опушти многу брзо: Оваа медитативна мелодија ве носи на магично место

Со звуците на брановите, можете да се опуштите, да вежбате јога, да прочитате книга и да...

Зошто медитацијата е важен дел од нашата рутина?

Покрај тоа што е одличен начин за да се опуштите и да се ослободите од стресот, медитацијата...

ОВAA МУЗИКA ЈА ЛЕЧИ ДУШАТА И РЕЛАКСИРА: еве како да се ослободите од стресот за 5 минути

Опуштете се и слушајте ги звуците што ќе ве натераат да заборавите сè негативно, а ќе...

Во понеделник не смеете да застанете на вага: Еве зошто!

Истражувањата го потврдиле тоа, а еве и зошто е така! Во текот на неколку години поминати во...

Луѓето најмногу уживаат во сексот во овие години од животот!

Ако мислевте дека во дваесеттите години се искусува највозбудливиот и најинтересниот...

Рецепт за повеќекратен оргазам: Не е невозможно, ќе врискате од задоволство!

На филмовите честопати можете да видите како жените врискаат додека доживуваат многукратни...

Пет начини да го победите стравот од летање со авион

Една од најчестите фобии е стравот од летање и паниката која се појавува во моментот кога се...

Што е „викенд“ мигрена и како да ја спречите?

Петок е ден кој за поголемиот дел од луѓето претставува крај на работната недела, кој...

Масажа со змии за целосна релаксација? Да, и тоа го има! (ВИДЕО)

За грчкиот бог на медицината, Асклепиј, змиите биле свети суштества, а змии имало и во...

Најпопуларно видео за медитација: Ослободете се од стресот за 3 минути

Опуштање на несекојдневен начин: „Затворете ги очите и поврзете се со својот внатрешен...

Правила кои треба да ги следите за да го намалите обемот на колковите

Сите оние кои сакаат да го намалат обемот на колковите, треба да направат некои промени во...

Столче совршено за релаксирање и опуштање

MZPA дизајнираше столче, малку поинакво од обичните столчиња. Столчето служи за релаксација и...