Таг:, , , , , , ,

Мед и ореви за зајакнување на организмот во студените зимски денови

Медот и оревите се многу здрави намирници. Научниците одамна докажале дека содржат голема...

Домашен чај кој е вистински лек за вишок килограми и смирување нервоза

Потребни ви се само ореви и вода Народната медицина ги користи сите делови од оревите, од...

Еликсир на здравјето: Ослободете се од многу болести со само 3 лажички дневно! (РЕЦЕПТ)

Денес, кога во најблиската аптека можете да купите пакување таблети и да се излечите од...

Вкусен посен сутлијаш со цимет и ореви! (РЕЦЕПТ)

Посниот сулијаш може да ве расположи и да ве заслади за време на постот, особено поради тоа...

Вкусен десерт за кои се потребни не повеќе од 15 минути! (РЕЦЕПТ)

Ќе имате гости и немате идеја со каков десерт да ги послужите? Или пак сакате да ги заблажите...

Најубава зимска торта: десерт без јајца и млеко (РЕЦЕПТ)

Вкусната зимска торта е совршена за прослави. Еве како да подготвите сочна и кремаста торта...

Научете како да направите превкусна паштета од зеленчук (РЕЦЕПТ)

Паштета од зеленчук е идеален избор на храна кога сакате да ги изненадите вашите пријатели....

Доколку сакате зачински растенија ќе ги обожувате овие прженици

За подготовка на прженици од зачински растенија ќе ви бидат потребни следни состојки: 40 гр...

Ова е најздравиот појадок на светот!

Секој од моќните состојки на овој појадок има пофални зборови, а заедно тие создаваат...

Подгответе есенски колач со тиква за целото семејство (РЕЦЕПТ)

Тиквата има многу хранливи состојки па поради тоа се препорачува да се консумира редовно....

Изедете 5 ореви и причекајте 4 часа: Еве што ќе му се случи на вашето тело!

Според најновите истражувања, ако секој ден јадеме по една рака ореви, тоа е одличен начин да...

Верувале или не, овие 5 намирници ќе ви дадат повеќе енергија наутро од кафето!

Повеќето луѓе наутро кога ќе се разбудат најпрво посегнуваат по шолја кафе бидејќи им дава...

Славен руски научник го откри најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и исчезнуваат и најтешките болести! (Рецепт)

Рецептот на рускиот научник, професорот Христо Мермеско, многу луѓе го претставуваат како...

Бразилски орев за добро здравје и расположение

Бразилскиот орев е јаткасто овошје, кое е богато со витамини и минерали. Содржи значителни...

Ореви – лек за многу болести

Оревите се вистински есенски плодови, исто како и костените. Оваа природно крцкава грицка е...

Што ќе се случи со вашето тело ако јадете само по 5 ореви дневно?

Постојат повеќе причини за да ги вклучите оревите во вашата секојдневна исхрана. Во...