Таг:, , , , , , , ,

Што ќе му се случи на вашето тело ако наеднаш престанете да пиете кафе?

Дали сте од оние кои не можат да излезат од дома, а камоли да отидат во канцеларија без да го...

Како сонцето влијае врз нашето тело? – Кои штетни влијанија и придобивки ги има

Кои се влијанијата на сонцето врз нашето тело и организам Кожа Црвенило и појава на сончеви...

Еве како можете да останете будни и без кофеин

Дали ви е познато она лошо чувство кое ви се јавува додека посегнувате по уште една шолја...

Како до витамин Д кога сме дома по цел ден? – Корисни совети

Витаминот Д е неопходен за правилно функционирање на телото. Важен е за здравјето на...

Силен организам е сега приоритет – Моќен традиционален руски напиток кој ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот

Вистинската превенција против вирусот е силниот имунитет, а во тоа дефинитивно помага...

Неверојатно чудотворни – Што прави консумирањето неколку БАДЕМИ на ден во вашето тело

Тие се исклучително здрави и полни со витамини и минерали Бадемите содржат витамини...

Топла вода со куркума наутро – Магична напивка за организмот

Куркумата е неверојатно корисен зачин кој нуди чудесни придобивки. Ви споделуваме одличен...

Дали е здраво да се пие цеден портокал наутро?

Вистина или заблуда за омилениот пијалак – дали е здраво да се пие наутро? Милион пати во...

ДЕТОКС СОК- ја враќа силата на вашето тело и го штити организмот од болести: Потрбни ви се само 4 намирници

Рецепт за детокс сок што го прочистува организмот и ги стимулира одбрамбените механизми на...

Напиток кој ослободува од токсините: Кога црниот дроб е полн со токсини го поттикнува дебелеењето

Со овој брз и едноставен домашен рецепт, ослободете се од токсините во црниот дроб кој го...

Само една голтка секое утро за здрав црн дроб

Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика на крвта. Тој учествува во процесот на...

Нема да ви се верува, но оваа храна ве прави попаметни

Намирници кои му помагаат на вашиот мозок да функционира подобро Кога ќе слушнеме дека...

Чајот е одличен пијалок, но во овој случај може да биде штетен

Истражувањата покажаа во кои ситуации чајот може да му штети на вашето здравје Сите знаеме...

Недостатокот на овие супстанции во организмот предизвикува главоболка

Доколку ве мачат чести главоболки, веројатно во вашиот организам недостигаат овие...

Утринско кафе има свои предности – го чисти организмот и го забрзува метаболизмот

Кафето е неизбежен утрински напиток за многумина, а без оглед на тоа како го консумирате,...

Природен начин за да ги исчистите крвните садови

Крвните садови се „густа мрежа“ што ги поврзува сите наши органи. Крвните садови во голема...

На кој начин може кик боксот да го промени вашето тело и вашиот живот?

Доколку сакате да добиете подобра рамнотежа, сила и кондиција, кик боксот е вистинскиот...

Време е за промена на навиките: 3 совети за здрав и квалитетен живот!

Без разлика дали се занимавате професионално со спорт, или пак само рекреативно спортувате,...

Слаба точка според хороскопскиот знак: Обрнете внимание на овие делови од телото!

Астрологијата тврди дека секој од дванаесетте хороскопски знаци „управува“ со некој дел...

Новости во борбата со карциномот!

Научниците откриле нова слабост кај карциномот која ги присилува карциномските клетки на...