Таг:, , , , ,

ДЕТОКС СОК- ја враќа силата на вашето тело и го штити организмот од болести: Потрбни ви се само 4 намирници

Рецепт за детокс сок што го прочистува организмот и ги стимулира одбрамбените механизми на...

Напиток кој ослободува од токсините: Кога црниот дроб е полн со токсини го поттикнува дебелеењето

Со овој брз и едноставен домашен рецепт, ослободете се од токсините во црниот дроб кој го...

Само една голтка секое утро за здрав црн дроб

Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика на крвта. Тој учествува во процесот на...

Нема да ви се верува, но оваа храна ве прави попаметни

Намирници кои му помагаат на вашиот мозок да функционира подобро Кога ќе слушнеме дека...

Чајот е одличен пијалок, но во овој случај може да биде штетен

Истражувањата покажаа во кои ситуации чајот може да му штети на вашето здравје Сите знаеме...

Недостатокот на овие супстанции во организмот предизвикува главоболка

Доколку ве мачат чести главоболки, веројатно во вашиот организам недостигаат овие...

Утринско кафе има свои предности – го чисти организмот и го забрзува метаболизмот

Кафето е неизбежен утрински напиток за многумина, а без оглед на тоа како го консумирате,...

Природен начин за да ги исчистите крвните садови

Крвните садови се „густа мрежа“ што ги поврзува сите наши органи. Крвните садови во голема...

На кој начин може кик боксот да го промени вашето тело и вашиот живот?

Доколку сакате да добиете подобра рамнотежа, сила и кондиција, кик боксот е вистинскиот...

Време е за промена на навиките: 3 совети за здрав и квалитетен живот!

Без разлика дали се занимавате професионално со спорт, или пак само рекреативно спортувате,...

Слаба точка според хороскопскиот знак: Обрнете внимание на овие делови од телото!

Астрологијата тврди дека секој од дванаесетте хороскопски знаци „управува“ со некој дел...

Новости во борбата со карциномот!

Научниците откриле нова слабост кај карциномот која ги присилува карциномските клетки на...

Живејте во склад со природата, заштитете го организмот со озонираните производи на Озон Голд!

Природата е единствениот извор на состојки корисни за организмот и здравјето на секој од...

Една непреспиена ноќ прави големи промени во организмот

Често одлучувате да го прескокнете сонот и да останете будни цела ноќ за да ги завршите...

7 добри причини зошто не треба да престанете со вежбањето пилатес во лето!

Кога доаѓа летото, многумина од нас престануваат да ги прават работите кои ги правеле во...

Исчистете ги цревата, исфрлете го вишокот вода и отрови од организмот: Домашен пробиотик подобар од било кој лек!

Пореметувањето на варењето е нешто со кое секој од нас се соочува од време на време. Затоа ни...

Навики кои можат да ви помогнат да губите 500 калории секој ден

Пролета е период кога многумина започнуваат со диети со цел да ја имаат посакуваната форма...

Зошто треба да изберете кик бокс? 5 придобивки за кои ќе ви биде благодарен целиот организам!

Кик боксот помага при тонирање на целото тело, затегнување на рацете и нозете, мускулите на...

Еликсир на здравјето: Ослободете се од многу болести со само 3 лажички дневно! (РЕЦЕПТ)

Денес, кога во најблиската аптека можете да купите пакување таблети и да се излечите од...

Пролетни одлуки: Што треба да промените во своите навики за да го доведете телото до совршенство?

Денес и официјално започна пролетта, а со зголемувањето на температурата се зголемува и...