Таг:, , , , , , , , ,

Што ќе добиете ако измешате сирење, јајца и брашно? Солени крофни кои сите ќе ги обожаваат! (РЕЦЕПТ)

Ширум светот речиси со секој оброк се служи еден ист прилог – крфни полни со сирење. И тоа...

Доколку сакате зачински растенија ќе ги обожувате овие прженици

За подготовка на прженици од зачински растенија ќе ви бидат потребни следни состојки: 40 гр...

Појадок, ручек или вечера: Омлет со тиквички (РЕЦЕПТ)

Овој вкусен и едоставен омлет може да послужи и како лесен ручек или вечера. Омлетот може да...

Подарок од природата: Три најсилни антибиотици

Овие три намирници претставуваат вистинско богатство од природата.  Масло од оригано Ова...