Таг:, , , , , , , , ,

Сакајте кога сте подготвени, а не кога сте осамени

Би се откажале од љубовта поради тешкотиите кои ги чувствувате кога ќе останете сами....

89-годишна баба со силна порака: „Не дозволувајте осаменоста да управува со вас!“

Да дозволите осаменоста да превземе контрола во било кое раздобје во животот е еднакво на...

Како да ја издржиме осаменоста за време на самоизолацијата?

Поради ширењето на коронавирусот, ние сме принудени да се изолираме, односно физички да се...

Победете ја осаменоста и летаргијата за време на карантинот

Водете грижа за вашето психичко здравје – Корисни совети како да ги победите осаменоста и...

Драга жено, не ти недостига поранешниот, туку ти недостига љубов

Мислиш дека ти недостига тој? Мислиш дека ти недостига начинот на кој те држел во летните...

Декември отсекогаш бил посебен: Означува почеток и крај, нови лица, нова љубов

Секоја година декември е посебен. Веројатно затоа што означува почеток и крај, нови лица,...

Знаат да ја искористат: Хороскопски знаци кои ја сакаат осаменоста!

За нив времето што го поминуваат целосно сами – е  најголемото задоволство. Додека некои...

4 хороскопски знаци на кои им е тешко да ја пронајдат вистинска љубов

Иако е навистина тешко да се пронајде сродната душата, на некои луѓе едноставно вистинска...

Како да препознаете осамена личност: Обрнете внимание на овие симптоми

Овие симптоми укажуваат на тоа дека личноста се чувствува осамено, празно и неисполнето –...

Фотограф ги отстранил телефоните од фотографиите, прикажувајќи ја тажната реалност на нашето секојдневие

Дали ја читате оваа статија од вашиот телефон? Најверојатно е така. Сега, замислете како би...

Напиши му на син ми дека сум починала, за да дојде да ме види

Еден поет некогаш рекол дека најголемата катастрофа е истовремено да си стар, болен и...

Совети што да направите доколку се чувствувате осамено

Доколку се чувстувате изолирани, не очајувајте затоа што многумина ја делат истата состојба...

Надминување на стравот од комуникација: Научниците развија таблети за осамени

Терапија за осамените и повлечените! Осаменоста е чест проблем, особено помеѓу помладата...

Стравувања кои треба да ги надминете ако сакате да живеете сами

Без разлика колку години имате, дали 20 или 35, ако за прв пат ќе живеете сами, може да ви...

Љубовта не е доволна: 12 нешта кои мора да ги знаете за успешна врска!

Некои луѓе влегуваат во врска поради тоа што се плашат од осаменост. Други пак, затоа што се...

ТЕСТ: Изберете ја најпривлечната кристална форма и откријте ја вашата нерешена судбинска задача!

Овој интересен тест ќе ви каже кои проблеми од минатите животи треба да ги решите....

Ова се сигурни знаци дека сте подготвени за нова врска

И од љубовта понекогаш ни е потребна пауза, особено после болно раскинување, кога се...

Поучно видео кое ќе ве замисли: Кога престанавме да комуницираме и да создаваме пријателства?

Живееме во време на револуционерни откритија во технологијата, а она преостанато слободно...

Овие 3 хороскопски знаци не сакаат да бидат сингл!

Едноставно, не умеат да функционираат кога се сами! Секој хороскопски знак има некои...

Девојките кои се сингл подолг врменски период, завршуваат најсреќни!

Можеби таа не е навикната да биде нечија “девојка”. Можеби таа била сама целиот свој...