Таг:, , , , ,

Најубавите MAKEUP изгледи од црвениот тепих на доделувањето на Оскарите 2020

Неутралните очи и нагласените усни доминираа кај познатите дами Холивудските актерки и...

Тимот на „Медена земја“ ќе биде награден со 3 милиони денари од Владата

По големиот успех на „Медена земја“ со двете номинации на Оскарите, Владата одлучи да ја...

Леонардо ДиКаприо со 23 години помладата девојка, Кијану Ривс во придружба на својата мајка

Бројни холивудски ѕвезди прошетаа на синоќешниот црвен тепих на 92. доделување во Лос...

„Медена земја“ не го доби Оскарот за најдобар документарец

На 92-то издание на Оскарите, „Медена земја“ е номиниран во две категории: најдобар...

Атиџе е подготвена за црвениот килим: Со нова фризура замина во Лос Анџелес по Оскарот!

Атиџе , главната протагонистка и последниот див одгледувач на пчели, од филмот „Медена...

Екипата на „Медена земја“ рамо до рамо со најпознатите холивудски актери! (ФОТО)

Екипата на македонскиот документарец „Медена земја“ се дружеше со најголемите холивудски...

Фустаните кои никого не оставија рамнодушен: Ова се најпровокативните изданија на журката по доделувањето на Оскарите!

Доделувањето на Оскарите секоја година традиционално го прати забавата на познатиот...

Настапот на Лејди Гага и Бредли Купер го одбележа доделувањето на Оскарите. Погледнете како звучеа! (ВИДЕО)

Лејди Гага доби Оскар за најдобра песна, а додека на сцената ја изведуваа познатата песна од...

Сите досегашни добитници на Оскар во едно видео

Сите сте слушнале за оваа гламурозна манифестација на која се доделуваат филмските награди,...

Ова се 15-те највпечатливи фустани на црвениот тепих за доделувањето на Оскарите на сите времиња

Доделувањето на Оскарите е манифестација за која познатите холивудски дами особено...

Неверојатни портрети на ѕвездите направени на оскаровската забава на Vanity Fair

Доделувањето на Оскарите може слободно да се нарече најголемата ѕвездена вечер, а...

Ема Вотсон испрати моќна порака, но со граматичка грешка

Младата, талентирана актерка Ема Вотсон важи за феминистка и прилично интелигента личност,...

Најдобрите 25 изгледи на доделувањето на Оскарите 2018

Џејн Фона во Balmain Саорис Ронан во Calvin Klein Мерил Стрип во Christian Dior Сандра Булок во Louis Vuitton...

Холивудската легенда се појави на вчерашните Оскари во истиот фустан од 1962 година

Холивудската легенда се појави, за тие што добро ја познаваат историјата на Оскарите, во...

Префинет гламур на доделувањето на ‘Модните Оскари’ 2017

Кога се прославува модата нормално е дека црвениот тепих ќе биде преплавен со божествени...

Скандалозна Оскаровска церемонија: Месечева светлина најдобар филм, Ла Ла Ленд освои шест Оскари

Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои шест Оскари на 89-та церемонија на доделувањето на наградите на...

Емили Ратајковски го ”збудале” Холивудскиот крем

Емили Ратајковски (24) ја искористи приликата во неделата вечерта, после доделувањето на...

Ѕвездите кои најмногу заблескаа на црвениот тепих на Оскарите 2016

Првиот и еден од најважните моменти од вечерта на Оскарите е пристигнувањето на црвениот...

Реакциите на Ди Каприо секој пат кога не добил Оскар (Видео)

Дали Леонардо Ди Каприо најпосле ќе го добие долгоочекуваниот Оскар за улогата во „The Revenant“...