Search


Таг:, , , , , , , , , , ,

Била наставничка по хемија, дала отказ и сега е милијардерка

Жонг Хуијуан предавала 10 години хемија во средно училиште. Решила да даде отказ и да се...

Дал отказ, продал сѐ што има и тргнал на пат околу светот со својата мачка!

Австралијанецот Рич Ист решил да даде отказ и да продаде сѐ што има за да патува низ светот...

Кога е време да дадете отказ?

Многу е тешко да се напушти работното место од повеќе причини: редовни парични придобивки,...

Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг ја напушта компанијата

Неодамна се обелодени скандалот за злоупотреба на податоци на корисниците на Фејсбук...

Топ 10 причини за напуштање на работното место

Препишувањето на вашите услуги како свои од страна на шефот или недостатокот на поддршка за...

Се сеќавате ли на Геџа од познатото српско шоу? Никогаш нема да погодите каде работи денес!

Ранко Горановиќ кој ни е познат под името Геџа од познатото српско шоу „Курсаџије“, денес...

Одговорете на овие 3 прашања и дознајте дали треба да дадете отказ

Мразењето на шефот и работењето со него се како јајцето и кокошката – не се знае кое од кое...