Таг:, , , , , , , , ,

Во Англија пронајдена дрвена рака стара 2000 години

Археолозите пронашле мистериозна древна рака стара 2 000 години на дното на древен римски...

Пронајдена глава на волк од Ледено доба

Волкот е социјано животно. Живее во семејства или чопори  каде доминираат алфа мажјак и алфа...

Решение за Алцхајмеровата болест, зависностите, депресијата: Со имплант ќе се стимулира мозокот и ќе се лекува

Научниците се на чекор од воведување на нов третман при зависностите. Се работи за длабока...

Обетки кои штитат од несакана бременост?

Постојат неколку методи на контрацепција кои ги штитат жените од несакана бременост....

Археолозите во Кина го откриле „еликсирот на младоста“?

Секој посакува да го има еликсирот на младоста. Археолозите пронашле таков токму во Кина....

Kрвниот притисок открива кој ќе биде полот на вашето дете?

Сакате да знаете какво дете ќе имате? Дали тоа ќе биде машко или женско? Слушате безброј...

Девет метри под земја: Египетските археолози пронашле гробница и 50 мумии! (ФОТО)

Египетските археолози пронашле фараонска гробница со 50 мумии во градот Миња, јужно од Каиро,...

Истражувањето докажа: Мажите се многу поромантични и поверни од жените

Според едно истражување на психолози извршено на луѓе на возраст од 20-60 години, добиени се...

Конечно откриено од што почина славниот Принц

Дури две години по неговата смрт, конечно се дозна како починал славниот пејач… Кога...

Откриен е нов вид кој личи на Јода од „Војна на ѕвездите“

Како неофицијален празник на „Војна на ѕвездите“ е познат 4-ти мај. Додека многумина го...

Дали е навистина пронајден лек за канцерогените заболувања?

Ракот е чумата на 21-от век, мрачниот непријател кој досега одземал безброј животи....

Патувањето низ ДНK – секој коментар е сувишен

Верувате во чиста раса? Сметате дека знаете се за вашето потекло? Мислите дека го...