Таг:, , , , ,

НАЈОПАСНАТА НАМИРНИЦА која постојано ја консумираме: Честопати е со намалена цена, а никој нема да ви каже дека може да биде ОТРОВНА!

Иако знаеме дека можат да бидат многу вкусни, полни се со многу отрови, хормони, фекални...

Руми: Најдобри дефиниции за отровот, стравот, зависта, омразата и лутината!

Еден ученик му поставил на Руми интересни прашања. Руми на нив дал прекрасни одговори кои ви...

Австралиската влада планира да ликвидира 2 милиони мачки, награда од 10 долари за секоја убиена мачка

Владата во Австралија донела шокантна одлука која на многумина ќе им звучи неверојатно, а...

Змиите се будни и се поактивни: Како да постапите во случај да ве касне Поскок

Змиите се најактивни на пролет, и најразмрдани се на температури од 24 до 28 степени...

Преживеал напад од мечка, ајкула и змија: Ова момче има неверојатна среќа

20 годишниот Дилан Вилијамс од Колорадо, имал неверојатна среќа и тоа дури три пати. Тој...

Овие предмети во вашиот дом се сериозни преносители на бактерии

Во домот поминуваме најголем дел од нашето време, па затоа е важно да се внимава на скриените...

9 најопасни инсекти во светот (ВИДЕО)

Од смртоносни комарци, до мравки чиј убод боли повеќе од куршум.  Низ светот има, среќа не кај...