Таг:, , , , , , , , ,

Прополисот се користи како лек со векови: Ова се 7 здравствени придобивки од него!

Прополисот спаѓа во пчелните производи, богат е со цинк и го зајакнува имунитетот, а тесно е...

Видео: Цел живот погрешно сте ги лупеле и чистеле овие 6 овошја …

Кога ќе го погледнете видеото кое го презентираше екипата на BuzzFeed ќе сфатите дека овие 6...