Таг:, , , , , , ,

Камерата го забележала моментот кога малата панда доаѓа на овој свет! (ВИДЕО)

Пандите се едни од најнеодоливите животни поради својот исклучително сладок изглед. Она што...

Што ќе ти се случи доколку се најдеш затворен со десетина бебиња панди? (ВИДЕО)

Сте се запрашале ли некогаш што ќе ви се случи доколку се најдете затворени со десетина...

Кога панда си игра во снег…тоа е #СреќаНаДенот (ВИДЕО)

Има ли нешто посреќно од оваа панда во снег? Иако во Скопје уште не се израдувавме на снег,...

Само кинезите можат да направат соларен систем во облик на панда

Повеќето соларни системи се во правилни облици, но новиот соларен систем поставен во Датонг,...

10 луѓе кои (не)намерно завршиле во затворениот простор на животните во зоолошките (ВИДЕО)

Сите барем еднаш во животот биле во зоолошка градина, а таму има голем број на животни и...

Големата Панда повеќе не претставува загрозен вид!

Големата Панда, која до скоро беше доста актуелна тема на дискусија заради статусот на...

Целиот свет гледа во оваа слика: Каде е пандата!?

Социјалните мрежи се “запалија” поради пандата скриена во морето од Снешковци. Имено,...

Пандата Баси како кралица го прослави својот 35-ти роденден! (фото)

Џиновската панда Баси денес го прослави својот 35-ти роденден во истражувачкиот центар во...

Фото: 10 бебиња панди кои ќе ви го разубават денот

Има ли нешто послатко од бебиња? Особено бебиња панди? Овие десет преслатки крзнени топчиња...

Фото: Не е зоолошка туку градинка за панди!

Истражувачката база Ченгду во Панда  изгледа дека е најслаткото место кое можете да го...

1600 панди во Хонг Конг за подигање на свеста за загрозени животни

Уметникот Паоло Грангеон  работи на подигање на свеста за зачувување на загрозените видови...