Таг:, , , , ,

3 генијални парчиња облека кои визуелно ги смалуваат колковите

Многу жени се чувствуваат несигурно поради своите колкови и се обидуваат да ги прикријат со...

Oвие панталони ќе бидат хит во 2018 година

Модните блогерки секоја година можеме да ги видиме во различни парчиња облека кои стануваат...

Урбан кул тренд: Винил панталони

Еден од најпопуларните опуштени и кул трендови за оваа сезона кој ни доаѓа од ’80-тите се...

Ѕвонести панталони – омилено парче на трендсетерките

Откако се појави трендот на кошули со ѕвонести ракави и почна да ‘царува’ со модниот...

6 парчиња облека идеални за ниски девојки

Чевли на платформи Динамичното секојдневие не ни дозволува да бидеме постојано во стилето...

Широки панталони – ултра хит на сезоната

Одберете панталони со прав крој од бутовите па се до долу кои имаат висок струк доколку...

Која е причината што Принцот Џорџ постојано го облекуваат во шорцеви?!

Кралското семејство е секогаш стилски и беспрекорно облечено, а зад славниот пар Кејт и...

Манекенка искочи на улица и фати 100 момчиња за пенис – Нивните реакции ќе ве насмеат!

Ако некого го интересира, името на оваа убавица од Бразил е степ Фелиз, а на некои од стоте...

Подигнете го на ново ниво вашиот деловен изглед

Кога ќе почнеме по механизам да вадиме парчиња облека од плакарот и да се прилагодуваме на...

Луѓе кои носат шарени чорапи се храбри, креативни и успешни

Шарени бои, весели дезени, интересни мотиви – додека едни луѓе цел живот носат едноставни...

Кога треба да носите штикли, а кога рамни чевли?

Ќе се облечете онака како што сте сакале, а потоа пристигнува моментот кога целиот стајлинг...

Девојки бидете уникатни, НАПРАВЕТЕ САМИ – Шорцеви од стари фармерки

Отворете ја новата летна сезона на свој уникатен начин. Ние ќе ви покажеме како да направите...

Пролетни комбинации за во канцеларија

Пролетта сама по себе асоцира на забава, разиграност, будење додека пак работата означува...