Таг:, , , , , , , , ,

Кралицата Елизабета наполни 93 години

Британската кралица Елизабета II вчера го прослави својот 93 роденден кој оваа година се...

Погледнете како изгледа овогодинешниот карневал во Рио! (ФОТО)

Овогодинешниот карневал започна на 3. март, а ќе трае до 10. март. Карневалот во Бразил е...

Парадата на пингвините откажана поради невообичаено топлото време

Невообичаено топлото време за овој период од годината ги спречи пингвините денес да ја...

Прво појавување на Меган на балконот на Бакингемската палата по повод официјалниот роденден на Кралицата

Пред точно три недели се одржа кралската свадба на Меган и Хари, а сега новата снаа во...

ВИДЕО: Полицаец со помош на своите колеги, јавно го запроси својот дечко

Британските медиуми овој интересен момент го пренесоа како светол момент во инаку тешкиот...

ВИДЕО: Британија со спектакуларна парада го обележа 90тиот роденден на Кралицата Елизабета II

Британија со голема парада го обележа службениот роденен на Крализата Елизабета Втора. Таа...

Видео: Згоден полицаец заигра и ги воодушеви сите на Парадата на гордоста во Њу Јорк

Минатата недела беше светска недела за покренување на свеста за правата на ЛГБТ заедницата,...