Таг:, , , , , , , ,

Дали знаевте? Ова се 4 места на телото каде што парфемот најдолго трае!

Сигурно сте забележале дека кај некои личности парфемот трае со часови, додека кај вас...

Познатите фрази на Coco Chanel кои треба да ги знае секоја дама

Светска модна икона, творец на мали црни фустани и легендарни парфеми «Chanel », фантастичната...

Ова се златните правила при нанесување на парфем за да трае подолго

Нанесувањето на парфем бара одредена вештина и умешност, за да бидете сигурни дека мирисот...

6 работи кои ги возбудуваат мажите повеќе од секс и голо тело

Ако мислевте дека момците ги возбудуваат само нештата кои алудираат на секс и голотија, се...

Чанти во облик на топки, парфеми, секири. Нов тренд кој ги воодушеви познатите дами (фото)

Се сеќавате кога сите ги заменија „oversize“ торбите со минијатурни ташнички во кои го собира...

Некои производи смеете да ги чувате во фрижидер, но овие никако!

Ако сакате да го продолжите рокот на траење на вашиот омилен парфем никако не го чувајте во...

Омилениот парфем го открива вашиот карактер

Изборот на омилениот парфем може многу да открие за нашата личност. Цветен, ориентален,...

Правете ги овие 3 активности секој ден и ќе се чувствувате посреќни и поубави

Постојаниот умор и незадоволството ни го уништуваат расположението, ни ги расипуваат...

Мисли на Коко Шанел за модата, животот и стилот

Коко Шанел имала навистина спектакуларен живот, но не само поради препознатливиот бренд кој...

Грешки кои ги прават жените при нанесување на парфем

Парфемите траат многу пократко отколку што мислат жените, а купуваат големи пакувања...

BELLINA.MK НАЈАВУВА ОТВОРАЊЕ НА НОВ ПРОДАЖЕН ШТАНД ЗА ПАРФЕМИ ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Ви го најавуваме големото отворање на нашиот прв продажен штанд во Скопје Сити Мол. Она што...

Одберете го омилениот парфем според карактерот

Сигурно барем еднаш во животот сте се вратиле насмеани дома бидејќи конечно сте го пронашле...

Кристен Стујарт го претстави новиот “Gabrielle Chanel” парфем

На приватната забава во Palais de Tokyo во Париз, беше претставен новиот парфем на модната куќа Chanel...

Ова се најскапите парфеми во светот!

За многу од нас парфемот претсавува додаток без кој никогаш не би излегле надвор, па дури и...

Со купен парфем од Bellina.mk до наградно патување за 8ми март за двајца во Виена

За прв пат од своето постоење, Bellina.mk организира специјална наградна игра за најсреќниот...

КОИ СЕ ИДЕАЛНИТЕ МЕСТА ЗА СТАВАЊЕ НА ПАРФЕМ?

Парфемот треба да се става на местото на коешто сакате да бидете бакнувани, тоа е изјавата на...

РИЈАНА ГО СОЗДАДЕ СВОЈОТ НОВ ПАРФЕМ „KISS“

Познатата пејачка, Ријана досега има создадено осум парфеми Crush, RiRi, Reb’l Fleur, Rebelle, Nude, Rogue, Rogue...

„Bellina“ нова онлајн продавница на нашиот пазар, за одлична козметика и парфеми

Оваа година имавме прилика да го посетиме 14-тото издание на Fashion Weekend Skopje, кое овој пат се...

Како да препознаете кој парфем е копија, а кој оргинал?

Сведоци сме на разни манипулации кој секојдневно се случуваат од уличните продавачи, па...