Таг:, , , , , ,

Парфеми кои мирисаат на море – Летни мириси со ноти на лагуна

Прснете го мирисот на кожата. Затворете ги очите. Патувајте со мислите, визуализирајте и...

Женски парфеми кои посилниот пол никако не ги поднесува

Знаеме дека за вкусовите не вреди да се расправа, но би било добро да се откажете од овие...

Омилените парфеми на познатите дами

Истражувавме и дознавме кои се парфемите кои ги користат познатите дами ширум светот. Ако...

Зошто во зима вашиот парфем мириса помалку

Корисни совети! Ви се чини дека со доаѓањето на зимата, вашиот парфем не мириса исто како во...

Парфеми со мошус – мирис на кој никој не може да му одолее

Со векови, мошусот е поврзуван со афродизијакот. Тоа е една од оние ноти која мириса на кожа,...

Наскоро ќе можеме да мирисаме во нотите на Аријана Гранде

Наскоро на пазарот ќе пристигнат нови козметички производи под името „Thank U, Next! “ Под нив...

Кои козметички производи треба да ги чуваме во фрижидер?

Козметичките производи се неизоставен дел од животот на секој човек. Многу е значајно да се...

10 парфеми кои мора да ги пробате оваа есен! (ФОТО)

Оваа есен заменете ги своите летни цитрусни парфеми со богатите есенски мириси. Со...

Ким Кардашијан претстави три нови парфеми кои од денес се во продажба

Ким Кардашијан ги претстави своите нови парфеми инспирирани од „Kimoji“. Таа во 2015. година ги...

Ова се парфемите со најпривлечен мирис со кои сигурно ќе бидете зебележани

Парфемите имаат тенденција да заведуваат и одбиваат. Можеби не сте свесни дека силниот...