Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , , , ,

Од љубов се живее, од пари се преживува

Што ако всушност ве излажале дека од љубов не се живее? Сум видел многу повеќе љубов во...

Фенг Шуи за зголемување на финансиите: Ставете го ова на вашиот прозорец и привлечете пари

Фенг Шуи за привлекување пари – овој ритуал го зголемува домашниот буџет! Фенг Шуи има...

Никогаш нема да почувствува среќа оној чие срце е исполнето со омраза

Не е среќата во материјалните нешта, среќата е начин на кој гледаме на светот. Тоа е важно....

На овие парчиња не треба да штедите: Секоја жена мора да си ги дозволи овие 3 работи!

Штедењето не е опција во овој случај Кога ги купувате овие парчиња, ниту една цена не е...

Среќа е кога ќе се разбудите и се чувствувате добро. Толку е едноставно!

Многумина мислат дека среќата е во парите и достигнувањата. Во тоа каков статус има човекот,...

6 навики кои ќе ве направат сиромашни

Погледнете кои навики влијаат врз вашата сметка во банка Живот на кредит Едно нешто е...

Испробано: Трикови кои ќе ви заштедат пари

Сакате да заштедите пари, но никако не ви успева? Сите многу пати сме си кажале дека ќе...

Фреквенцијата на Јупитер привлекува изобилство и среќа: Се верува дека оваа волшебна мелодија е магнет за пари

Магична фреквенција која треба да се слуша пред спиење – Станете магнет за многу пари! Се...

Ритуали за богатство: Променете ги овие мали нешта и ќе привлечете пари како магнет!

Според верувањето на Фенг Шуи, постојат едноставни ритуали што ќе помогнат парите...

ОВИЕ 5 работи ни милионерите не можат да си ги приуштат: Резервирани се само за НАЈБОГАТИТЕ луѓе на светот

Бизнис Инсајдер направи список на пет работи кои се надвор од дофатот и на милионерите,...

Во никој случај не треба да го чувате ова во вашиот паричник: Еве како ја блокирате енергијата на парите

Се верува дека црвениот паричник носи прилив на пари, но според верувањата во никој случај...

Мажот и рекол на жената дека е стара и непривлечна, а жената му дала одличен одговор!

Брачен пар биле во брак веќе 30 години. Еден ден, мажот се загледал во жената и ѝ рекол: „Драга,...

Нему му се случиле најлошите трагедии во животот: 16 моќни совети од Кијану Ривс

Наспроти сите трагедии кои му се случиле во животот, тој останал дарежлив човек со добро...

Како повторно да ја засакате вашата работа?

Кога започнавте да ја работите својата работа, сигурно ви се чинеше дека тоа е реализирање...

Какеибо: Запознајте ја оваа јапонска вештина за штедење, која ќе ви помогне за подобро организирање на буџетот

Дали секој месец се борите да поведете сметка каде ги трошите парите и да не го надминете...

Стравувања кои треба да ги надминете ако сакате да живеете сами

Без разлика колку години имате, дали 20 или 35, ако за прв пат ќе живеете сами, може да ви...

Ова е најбогатото семејство кое за 1 минута заработува 70.000 долари!

Најбогатото семејство во светот, семејството Волтон, заработува 70.000 долари секоја минута....

29 грешки кои треба да ги направите пред да наполните 29 години

Како што изминува секоја година од 20-тите, така постепено луѓето сфаќаат дека тој период од...

Ова е мажот кој доби доживотна лотарија – Секој месец ќе добива по 12.000 долари!

24- годишниот Дин Вејмс во моментот е зафатен со размислување што ќе прави со добивката од...

Пејачот Ѓоко Јовиќ извадил куфер сред свирка за да собере пари за операцијата на Ирена

Пејачот Ѓоко Јовиќ даде пример кој се надеваме во иднина ќе го практикуваат и многу други...