Таг:, , , , , , ,

Како да останете заљубени и после многу години во врска

Клучот да останете заљубени и после години поминати заедно е во благодарноста. Клучот да...

Хемија, сродна душа – или нешто трето?

Постои нешто што не се сместува во овие две, но што е тоа? Одговорот на трилемата е секако,...

Романтиката сѐ уште постои – 3 љубовни приказни кои се случија среде пандемијата на коронавирусот

Повик на прв состанок по пат на дрон, заедничко кафе „преку граница“, венчавка без гости…...

Зошто мажите раскинуваат? – Не е се како што изгледа, ова се најчестите причини

Одлуките и причините за раскинување не се едноставни, а многу често тешко се дефинираат само...

Коронавирусот не може да ја прекине нивната љубов – Баба и дедо секојдневно пијат кафе на граница

Парот од Германија и Данска пронајде начин за гледање и во време на пандемијата на...

Љубов во време на корона: Забавни нешта кои можете да ги направите со партнерот додека сте во изолација

Ви споделуваме неколку идеи како да ја зајакнете вашата љубов за време на изолација...

Мажите често го прават ова – а жените тоа го сметаат за изневерување

Изневерувањето секој го доживува на свој начин, иако за многумина е потполно јасно што се...

12 причини зошто ја сакам

Љубовта е насекаде! На нашите љубени сакаме да им кажеме дека се грижиме за нив и дека би...

Преслатки тетоважи за заљубени парови (ФОТО)

Тетоважите оставаат трага на нашето тело за цел живот, а работите кои сакаме да ги исцртаме...

Духовити и искрени мудрости за бракот во кои многу парови ќе се пронајдат

Бракот е налик на печурка. Дали е отровна или не ќе забележиш дури кога ќе биде премногу...

Бакнувањето не прави здрави, убави и слаби – Факти за бакнувањето кои не сте ги знаеле

Ви откриваме нешта за бакнувањето кои ќе ве шокираат и изненадат Колку години имавте кога го...

Љубовта е во малите нешта, а овие илустрации се доказ за тоа! (ФОТО)

Овој уметник успева да ги долови сите оние моменти кои ја сочинуваат љубовта преку овие...

Вака флертуваат жените кои му се допаѓаат на секој маж

Се прашувате зошто некои жени успеваат да го добијат секој маж кој ќе го посакаат? Можеби се...

Оваа навика може да ви го уништи првиот состанок

Послушајте го овој совет доколку сакате некого да импресионирате уште на првиот состанок...

5 причини зошто некои луѓе сѐ уште не можат да ја пронајдат љубовта

И покрај развојот на друштвените мрежи, осаменоста е еден вид пандемија. Околу 50% од...

Кои парови на хороскопски знаци никогаш нема да успеат заедно?

Можеби на прв поглед љубовта ве привлекла, но големи се шансите вашата врска да не потрае...

Науката одговори на вечното прашање: Зошто многу парови се здебелуваат откако ќе стапат во сериозна врска?

Студиите дојдоа до изненадувачки заклучок. Паровите кои живеат во среќни врски со години се...

Мајли Сајрус се разведува по само една година брак

Таа изјави дека многу луѓе никогаш нема да можат да го разберат нејзиниот брак Мајли Сајрус...

Џорџ и Амал Клуни повторно ќе станат родители?

Се зборува дека славниот пар дека повторно ќе бидат родители и тоа на близнаци. Брачниот пар...

Алекс Родригез и се додворувал на Џенифер Лопез 20 години

После 2 години врска, Алекс Родригез и Џенифер Лопез во Март оваа година ја објавија својата...