Таг:, , , , , ,

Духовити и искрени мудрости за бракот во кои многу парови ќе се пронајдат

Бракот е налик на печурка. Дали е отровна или не ќе забележиш дури кога ќе биде премногу...

Бакнувањето не прави здрави, убави и слаби – Факти за бакнувањето кои не сте ги знаеле

Ви откриваме нешта за бакнувањето кои ќе ве шокираат и изненадат Колку години имавте кога го...

Љубовта е во малите нешта, а овие илустрации се доказ за тоа! (ФОТО)

Овој уметник успева да ги долови сите оние моменти кои ја сочинуваат љубовта преку овие...

Вака флертуваат жените кои му се допаѓаат на секој маж

Се прашувате зошто некои жени успеваат да го добијат секој маж кој ќе го посакаат? Можеби се...

Оваа навика може да ви го уништи првиот состанок

Послушајте го овој совет доколку сакате некого да импресионирате уште на првиот состанок...

5 причини зошто некои луѓе сѐ уште не можат да ја пронајдат љубовта

И покрај развојот на друштвените мрежи, осаменоста е еден вид пандемија. Околу 50% од...

Кои парови на хороскопски знаци никогаш нема да успеат заедно?

Можеби на прв поглед љубовта ве привлекла, но големи се шансите вашата врска да не потрае...

Науката одговори на вечното прашање: Зошто многу парови се здебелуваат откако ќе стапат во сериозна врска?

Студиите дојдоа до изненадувачки заклучок. Паровите кои живеат во среќни врски со години се...

Мајли Сајрус се разведува по само една година брак

Таа изјави дека многу луѓе никогаш нема да можат да го разберат нејзиниот брак Мајли Сајрус...

Џорџ и Амал Клуни повторно ќе станат родители?

Се зборува дека славниот пар дека повторно ќе бидат родители и тоа на близнаци. Брачниот пар...

Алекс Родригез и се додворувал на Џенифер Лопез 20 години

После 2 години врска, Алекс Родригез и Џенифер Лопез во Март оваа година ја објавија својата...

Откријте што вистински им е најважно на мажите на првиот состанок

Првиот состанок е секогаш интересен спој на чувство на несигурност и надеж дека конечно ќе...

Фотографии од стари парови кои ќе ве разнежнат

Фотограф од Лондон се обидел да ја прикаже љубовта и флертувањето меѓу паровите кои се...

Најдобри пријатели решиле да изградат мало гратче за да остарат заедно!

Дали имате и вие најдобри пријатели? Дали сѐ уште сте блиски со нив? Некои пријателства се...

Луѓето најмногу уживаат во сексот во овие години од животот!

Ако мислевте дека во дваесеттите години се искусува највозбудливиот и најинтересниот...

Среќата после секс трае 2 дена?

Направено е ново истражување кое објаснува зошто се чувстуваме лошо по некое време поминато...

Создадени еден за друг: Четири најдобри парови меѓу хороскопските знаци!

Ги знаете оние парови кои сите ги гледаат каде и да се појават, а хемијата помеѓу нив е...

Несреќни, а сепак во врска. Зошто не кажеме збогум?

Здрава врска е среќна врска. Проблемите се неизоставен дел меѓу сите вљубени, но што кога тие...

Страст или љубов за цел живот? 5 клучни разлики кои ќе ви помогнат да дознаете!

Понекогаш хемијата ја мешаме со емоции и се наоѓаме во вистински проблем. За да не се случува...

Феномен убавицата и ѕверот: Зошто привлечните жени бираат погрди мажи?

Првото нешто што го забележувате кај потенцијалниот партнер е физичкиот изглед. Убавината...