Таг:, , , , , ,

Престани да се споредуваш со другите – Не постои еден вистински пат по кој сите мораат да чекорат

Секој има свое патешествие. Оној кој го оди некој друг не значи дека е вистинскиот и за тебе. ...

Не одете по чекорите на другите луѓе – Нека вашиот пат биде само ваш!

Секој од нас има различен пат и различна цел. Тоа што некој моментално чекори заедно со нас,...

Кога ќе се откажете од минатото, ќе направите место за убавите нешта во животот

Време е повторно да верувате во себе. Време е да продолжите со својот живот. Време е да...

Важно е кој ви е пријател, бидејќи ќе ги попримите неговите навики и размислувања

Повеќе не им дозволувам на луѓето со мрачни аури да ми го одземаат драгоценото време на оваа...

Инспиративна приказна: Полна соба со балони!

Група од 60-тина деца во една градинка имале час по спорт. Наеднаш наставникот застанал и...

Никогаш сами – спокојно и сигурно на секое патување

Патувањата по светот често знаат да бидат непредвидливи. За спокојно патување добро е вие и...

Имавте викенд – одмор а не се чувствувате одморени? Еве зошто!

На многумина им е познато чувството кога ќе се вратат од одмор, а чувствуваат како да не ни...

Започнаа одморите- подгответе ја вашата домашна аптека!

При патување секогаш во тобата се пакуваат најважните работи- патните исправи,...

Овој пар ќе помине 20.000 километри на велосипед низ светот!

Ед Леви и Емили Кауард тргнале на пат околу светот со своите велосипеди. Нивното патување е...

Несекојдневна глетка: снег во мај во Босна и Херцеговина (ВИДЕО)

Покрај обилните дождови и поплави кои ја зафатија Босна и Херцеговина, жителите на местото...

Митови за пријателството во кои не треба да веруваме!

Пријателството е како билка која се негува со многу љубов и која бара многу труд, но има и ...

Ќе бидам среќен кога… Зошто ја чекате среќата?

Се убедуваме себе си дека животот ќе ни биде подобар кога ќе се венчаме,потоа кога ќе добиеме...

Како да се надмине стравот од летањето со авион?

Многу луѓе се плашат да летаат со авион поради потсвесен страв дека авионот ќе се урне. За да...

ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ!

Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот концертен маратон од пред...

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

Безбедноста на патот претставена креативно во новата кампања на Мишелин

Патувањето никогаш не било побезбедно, кога патувате со Мишелин. Тоа е пораката која сака да...

Со кој хороскопски знак да тргнете на патување?

Дали подготвувањето за на пат ви претставува задоволство или дополнителен стрес?...

Зошто патниците аплаудираат кога авионот ќе слета? – Ова е одговорот

Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Сигурно сте се запрашале за тоа, а ако сте...

Најголемата среќа во животот

Дали некогаш сте се запрашале колкав е и како изгледал патот од девет месеци кој сите сме го...

Автопат долг 20,777 километри, да ги поврзе Лондон и Њу Јорк

Руската влада дала интересен предлог, за речиси едноставен, но огромен проект кој има за цел...