Таг:, , , , , , , , , , ,

Ова се руските пилоти кои спасија 233 животи: Без многу искуство го направија невозможното

За само неколку секунди, два пилоти успеале да го приземјат онеспособениот авион во поле со...

Вибер воведе нова услуга одлична за луѓето кои патуваат често

Луѓето кои патуваат често имаат проблем при воспоставувањето на комуникација низ светот....

Потешките автомобили се побезбедни! Или сепак не?

Повеќето луѓе мислат дека потешките автомобили се побезбедни. Иако на прв поглед делува...

Во моментов се случува најдолгиот непрекинат лет во историјата. Ова се деталите околу летот!

Овој маратонски лет полета од Сингапур и патува до Њујорк 15.000 километри без попатни...

Овие производи не ги пакувајте во рачен багаж бидејќи ќе останете без нив

Кога се подготвувате за патување, информирајте се добро дали смеете да понесете со себе се...

Мислите дека сте тврдоглави? Погледнете ги овие двајца патници во автобус како се препираат кои искрено ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Превозот во градските автобуси знае да биде навистина напорен, особено доколку во автобусот...

Патниците на аеродромот во Дубаи денеска добиваат smiley виза!

Патниците добиваат ,,smiley виза” на Денот на среќата на аеродромот во Дубаи! Генералните...

Петок, некаде околу 17 часот, во 15ка, автобус на ЈСП… Ќе се зачудиш ли ако шоферот излезе од автобусот откако сите патници влегле?

Петок, некаде околу 17 часот, во 15ка, автобус на ЈСП… Ќе се зачудиш ли ако шоферот излезе од...

20 години ги фотографирал своите патници во Њујорк

Задното седиште на такси возилото на Рајан Вајдман во Њујорк со децении беше и “студио за...

Погледнете ја трансформацијата на оваа подземна железница во Њу Јорк во подвижна библиотека

Благодарение на инспиративната иницијатива на една јавна библиотека од Њујорк, возењето во...

Жена се породи во авион, бебенцето доби неверојатен подарок од авиокомпанијата

На лет од Дубаи до Манила, пет часа пред слетувањето, се роди бебенце пет недели пред...

Романија: Бесплатно возење за патниците кои читаат книга во автобус

За да ги поттикне луѓето повеќе да читаат книги додека се возат во јавниот превоз Виктор...

Стјуард се поднапил: Сите вриштеа во авионот, ама од смеење! (Видео)

Мајкл МекАдамс, стјуардот во канадската компанија WestJet на духовит начин им ги претстави на...

Најдобрата фотографија од затемнувањето: Никој не беше вака блиску до Сонцето како патниците во овој авион!

Дефинитивно најексклузивно место за надгледување и фотографирање на првото затемнување во...

Видео: Кога стујардесата е брејкденс танчерка

Додека патниците стрпливо чекале да заврши утоварот и авионот да полета, една стујардеса...

БОМБА ВО ЈСП АВТОБУС 71: Весели патници пејат маκедонсκи наρодни и забавни песни

Погледнете ги овие весели патници во автобус … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=7dm-G8VYZB4[/tube]...

Порака на странец од воз ја трогнала до солзи: Да има повеќе такви луѓе светот би бил подобро место

Да се смири расплакано или немирно дете во воз не е едноставно. Особено во ситуации кога...