Таг:, , , , , ,

Излечена 51-годишна пациентка од Тексас сподели важни совети во борбата против коронавирусот

После 22 дневна терапија, 51-годишна пациентка од Тексас го победи коронавирусот и ја сподели...

Италијанскиот 65-годишен кардиолог кој го победи корнавирусот сподели: „Најлошото доаѓаше во ноќите..“

И додека бил болен се грижел за другите пациенти со кои заедно лежел на интензивна нега...

Исповед на италијанскиот фудбалер Алесандро Фавали кој го преживеа корона вирусот

„Очите ми гореа и се тресев. Но за среќа го преживеав и сега се чувствувам одлично!“...

Оздраве првиот италијанец на кого му беше даде експерименталниот лек

Пациентот заболен од корона вирус успешно оздрави под влијание на експерименталниот лек...

Прв случај во регионот: Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e во стабилна состојба

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасиja...