Таг:, , , , ,

Како да го оптимизирате времето и да најдете рамнотежа во вашиот работен ден

Студиите покажаа дека ние всушност работиме повеќе часови сега кога работиме од дома...

Чувајте ги луѓето кои ви ги полнат батериите, а не главата

Во својот живот многу време трошиме на тоа да бидеме со своето семејство и пријателите а за...

8 одлучувачки ситуации: Еве кога на работното место треба да кажете стоп и да се заземете за себе!

Можеби сте премногу толерантни, но ова не смеете да го толерирате Работата е важна за...

Одморете се како Швеѓаните: Антирес пауза што ќе ви го разубави денот

На север на Европа, во прекрасната Шведска, постои вистинска институција за пауза за ручек...

5 идеи за забавен викенд со вашите деца

Многу млади родители мислат дека патувањето мора да почека додека детето малку не порасне....

10 знаци дека ви е потребна пауза од пронаоѓањето на нова љубов

Повеќето ја доживуваат фазата кога се целосно неподготвени за некој нов во својот живот....

За среќа се доволни дванаесет минути! Прочитајте зошто

За среќа е потребно малку. Поточно, 12 минути, велат експертите. Без оглед на вашиот зафатен...

Елегантна и убава: Меган Маркл во најсексапилното издание досега! (ФОТО)

По кратката пауза од кралските обврски која ја искористиле за одмор и летување, принцот Хари...

Бијонсе конечно објави фотографија од близнаците и ги израдува фановите

Популарната пејачка Бијонсе ги израдува своите фанови соо фотографии направени помеѓу...

Рестартирајте се: 5 знаци дека ви е потребен одмор

Во модерното време во кое живееме, честопати забораваме да го слушаме своето тело кое ни...

ШТО КОГА ТОЈ САКА ДА НАПРАВИТЕ ПАУЗА ВО ВРСКАТА?

Една од речениците со кои лесно можете да си ја расипете врската е: „Ајде да направиме...

Пауза на секои 30 минути ако сакате да го зачувате здравјето

Долгото седење е штетно за здравјето и носи висок ризик од прерана смрт, без оглед на тоа...

Град во Шведска воведува пауза за ручек и за секс

Пер-Ерик Мускос, член на градскиот совет во Оверторн предлага вработените Швеѓани да имаат...

Дозволете си да бидете мрзеливи

Можеби би ви звучело како најчудното и најглупавото нешто на светот, но понекогаш е здраво...