Таг:, , , , ,

Запловете низ вкусовите, мирисите и бојата на Индонезискиот пазар на вода! (ФОТО)

Неверојатно многу чамци, преку 500, кои се поставени еден до друг, преполни со овошје и...

Кај сиромавиот се ценкаш и ја покажуваш својата моќ, а кај богатиот оставаш бакшиш како да си некој важен?

Една жена го праша старецот: “Колку ги продаваш јајцата?” Стариот продавач и одговорил: “6...

Ова е најубавиот пазар во светот: За нас магична глетка, а за работниците тежок живот!

Престојувајќи во Борнео во Индонезија, фотографот Фаузан Маудудин снимил серија извонредни...

Вакво нешто сигурно не сте виделе: Ова двегодишно дете е навлечено на цигари- пуши по две кутии дневно (ВИДЕО)

Двегодишното момче Рапи Ананда Памунгас од Сукамбуи во Индонезија пуши по две кутии цигари...

СНЕПЧЕТ ВОВЕДЕ ЧЕТИРИ НОВИ ОПЦИИ КОИ ГИ ИЗРАДУВАА КОРНИСНИЦИТЕ!

Снепчет е дефинитивно апликацијата која има најголем подем во последнава година, а тоа го...

Служел чај на пазар и поради една фотка стана тема број 1 на социјалните мрежи

Аршад Кан има 19 години и до неодамна служел чај на неделниот пазар во Пакистан. Но, една...

И СЕ СМЕЕЛЕ КОГА СЛУШНАЛЕ ДЕКА ЖИВЕЕ ВО ГАРАЖА: Но, кога ја погледнале внатрешноста…

Погледнете го видеото: Fenomenalna garaza by coolPick Тешко е да пронајдете добар, евтин дом на денешниот...

Искусен фармер дава совети како да ја одберете совршената лубеница

Ретко кој знае да одбере добра лубеница, ако ви се погоди добра – сте имале среќа. Сепак...

Светска мапа: Што преферираат македонците, кафе или чај?

Узбекистан е најголемиот конзуматор на чај, дури 99,6% од населението го одбира овој пијалок,...

ДРАЧЕВСКИ ЈАГОДИ: Слатки како туѓа жена!

Што и да продавате, односно со било каков бизнис и да се бавите, секогаш е потребно добар...

ОСЛАБЕТЕ МУДРО – ТОП СОВЕТИ КАКО ДА ГО СМЕНИТЕ СВОЈОТ СТАВ КОН ХРАНАТА ЕДНАШ ЗАСЕКОГАШ

Сите посакуваме витка фигура, но некои жени не успеваат да ги намалат килограмите ниту со...

Купил јајца од препелица од супермаркет и едно му се испилило?!

  Овој човек си добил мало пиленце и го нарекол Алберт. Откако купил јајца од препелица од...