Таг:, , , , ,

Видови на жив свет кои се неопходни за опстанокот на планетата

Ние, луѓето, често забораваме дека иако сме најинтелигентен животински вид, во никој случај...

Направете добро дело за вашата иднина: Оставете лажица со шеќер во вашиот двор

Можеби ќе ви звучи необично овој предлог, но имајќи во предвид дека се најавуваат тропски...

Отворен првиот мини McDonald’s за пчели

Запознајте се со новиот McHive ресторан. McDonald’s во Шведска го прошири своето влијание врз...

Пчелите се прогласени за најважни живи суштества: Дознајте зошто!

Пчелите се прогласени за најважните живи суштества на планетата, а тие се наоѓаат на долгата...

Холандија претвори 316 автобуски станици во дом за пчелите!

Според статистиката, 358 видови на пчели живеат во Холандија. За жал, повеќе од половина веќе...

Македонскиот документарец „Медена земја“ победи во Тел Авив и се квалификуваше за Оскар

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Љубомир Стефанов и Тамара...

Мекдоналдс отвори ресторан за пчели (ВИДЕО)

Мекдоналдс го креираше најмалиот ресторан до сега и го посвети на пчелите. Загадувањето на...

Дали знаете дека…? Интересни факти кои ќе ве зачудат!

Во продолжение прочитајте некои занимливости, статистики и бројки за кои сигурно не сте...

Прополис – чудо на природата. Убива вируси, бактерии и подмладува

Чудесниот производ од пчелите има повеќе од 300 научно потврдени лековити супстанци. Не им...

Повелете да ги вкусите пчелните производи добиени од природата на Малешевски и Осоговски планини

На 21,22,23 И 24 септември 2017 се одржува манифестацијата ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКИОТ МЕД во Скопје, ул....

(ВИДЕО) Рекорд за Гинис: Го прекрил телото со 637 илјади пчели

Кинезот Руан Лијангминг неодамна влезе во Гинисовата книга на рекорди, откако целото тело...