Таг:, , , , , , , , , ,

За витко тело: Протеинска салата со леблебии и пченка готова за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Оваа салата е одлична за оние денови кога немате многу време, бидејќи за да ја подготвите ви...

Никогаш нема да изгубите килограми ако ги ставате овие намирници во салатата!

Во текот на летото, салатите се храната која најчесто се консумира. Тие се подготвуваат...

Пригответе крем супа од брокула и сирење! (РЕЦЕПТ)

Загрејте ја душата, нахранете го телото и уживајте во вкусот на оваа вкусна крем супа!...

Вкусот на Мексико: Како се прави мексиканскa салата? (РЕЦЕПТ)

За подготовка на мексиканска салата ќе ви бидат потребни следните состојки: 2 глави кромид 3...

Оваа намирница го намалува апетитот и холестеролот

Ако сакате да ги исфрлите нездравите грицки, а ви недостига замена за нив, зошто во текот на...

Најмоќниот лек од природата за кој малкумина знаат- помага за овие работи

Пченичната свила претставува тенки линии кои ги има под листовите на пченката, а се користи...

ПЧЕНКА – ЖИТАРКА БОГАТА СО АНТИОКСИДАНТИ И БРОЈНИ ВИТАМИНИ КОИ СЕ ГРИЖАТ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ

Кога бараме храна богата со антиоксиданси, за која се верува дека штити од појава на рак и...

Посна крем салата за престојните посни празнични трпези

Овој пат ви даваме предлог посна салата за престојните празнични трпези. Како мала промена...

Фантастична идеја: Испукајте пуканки директно на кочан пченка! (видео)

Вашите деца ќе се одушеват доколку им направите нешто вакво! Се што ви треба е еден кочан...