Таг:, , , , , , , ,

Често користите пегла за коса? Препознајте кога треба да престанете!

Како и сите козметички производи, така и пеглата за коса има рок на траење. А „играњето“ со...

Со помош на овој трик, нема да се грижите дали сте ја исклучиле пеглата и шпоретот!

Колку често проверувате дали сте го исклучиле шпоретот или пеглата пред да излезете од дома?...

Како ефикасно да ја исчистите пеглата?

Со честото користење на пеглата нејзината површина се полни со остатоци од облека, бигор и...

Зеде пегла и влажен пешкир: Ги реши проблемите што ги излудуваат сите домаќинки

Пеглата ја користите само за пеглање на облека? Грешите, зошто може на различни начини да ви...

Земала пегла, салфета и свеќа и направила нешто генијално што веднаш ќе го направите и вие (видео)

Да се пронајдат начини да го украсите домот, а при тоа да не потрошите многу пари не е лесна...

Осветлување на косата за само 10 минути

Целиот процес на осветлување на прамени е исцрпувачки, бидејќи потребно е многу долго...

Испеглајте ги алиштата без употреба на пегла

Многу пати сме се нашле во ситуација каде што ни била потребна пегла за алишта, но истата или...

Видео: Сте пробале ли пегла тост?

Со пеглата можете да направите многу повеќе отколку само пеглање алишта…

Видео: Ако немате пегла, тогаш земете оцет!

Ако немате пегла, тогаш земете оцет!  Кога се работи за чистење или ситни трикчиња кои ќе ви...

Видео: Што ќе се случи ако солта ја пројдете со пегла!?

Без сол, неможе да се замисли да се зготви некое вкусно јадење. Но, кога сме кај солта, таа е...

Видео: Девојка топи пластични шишиња на пегла! Причината за тоа, ќе ги воодушеви сите девојќи.

Девојка топи пластични шишиња на пегла! Причината за тоа, ќе ги воодушеви сите девојќи.  ...