Таг:, , , , , , , ,

Често користите пегла за коса? Препознајте кога треба да престанете!

Како и сите козметички производи, така и пеглата за коса има рок на траење. А „играњето“ со...

Совршен трик со кој засекогаш ќе се ослободите од пеглање

После овој трик никогаш нема да морате да ја пеглате облеката, а потребно е да направите само...

Верувале или не, доаѓа машина која пере, суши и пегла алишта (ВИДЕО)

Ова чудо од машина на продажба ќе се најде во 2019 година. Во Сан Франциско е измислена...

Ова е новата хит фризура наречена „glass hair“

По „неуредните“ брановидни бобови и подолгите лобови, оваа сезона пристигна нов тренд на...

Со помош на овој трик ќе заборавите на пеглањето, а облеката ќе ви биде совршено исправена

Повеќето жени без размислување ви признале дека најмногу мразат да пеглаат облека и дека...

Алуминиумската фолија ви го скратува пеглањето дури 5 пати (ВИДЕО)

Алуминиумката фолија секој треба да ја има во својот дом, бидејќи нејзината функција е многу...

Тошо Малерот: Пеглање!

Како да направите убава даска за пеглање

Оние секојдневни, здодевни обврски, како пеглањето, едноставно полесно се прават со убава...

Здравјето се гледа на лицето, затоа испеглајте ги брчките (рецепт)

Секое утро на празен стомак јадете по една лажичка од овој напиток и резултатите ќе бидат...

ВИДЕО: Испеглајте ја кошулата за само 90 секунди

 Испеглајте ја кошулата за само 90 секунди Отсега нема повеќе мачење околу пеглањето на...