Таг:, , , , , , , , ,

Официјално ова е најсексапилниот маж за 2018. година! (ФОТО)

Американскиот магазин People од 1985. година традиционално доделува признанија за најсексапилни...

Блејк Шелтон e прогласен за најсексипилен маж на годината

Како и секоја година, списанието “People” прогласи најсексипилниот човек за 2017 година....

People ја избра Анистон за најубава жена на светот

47-годишната актерка Џенифер Анистон беше прогласена за најубавата жена во светот за 2016...

ДЕЈВИД БЕКАМ, НАЈСЕКСИ МАЖ ЗА 2015 СПОРЕД PEOPLE

Ќе излажеме ако кажеме дека сме изненадени. Дејвид Бекам е прогласен за најсекси маж за 2015...

Според People: Сандра Булок е најубавата жена за 2015 година

Сандра Булок ја доби титулата Најубава жена на светот од списанието People. 50-годишната...

ДАЛИ Е ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ НАЈЗГОДНАТА МАЈКА НА СВЕТОТ?

Џенифер Лопез има 45 години, го освои врвот на светската музичка сцена, собори многу музички...

Тој е и официјално најголемиот фраер на светот!

Магазинот People го прогласи австралискиот актер Крис Хемсфорт за најсексапилен маж на светот...

Фото: Првите свадбени фотографии на Џорџ Клуни и Амал Аламудин

Џорџ Клуни и Амал Аламудин ја крунисаа својата љубов со брак во романтичната Венеција, а...