Таг:, , , , , ,

Смути од боровница и банана готов за 5 минути: Ќе бидете сити и полни со енергија! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој здрав напиток за најубав почеток на денот. Состојки: 1 зрела банана 50 гр...

Која е идеалната температура за консумирање Jägermeister?

Вкус кој никого не остава рамнодушен, пијалок кој се состои од многубројни билки, зачини,...

Од колку билки се состои Jägermeister и кои се придобивките од овој пијалак?

Поголемиот дел од вас барем неколку пати во животот го пробале популарниот ликер на билна...

Намирница со помош на која ќе ги намалите вишокот на килограми од стомакот

Не е лесно да се отстранат маснотиите на стомакот. Покрај промената на режимот на исхрана...

#ИнстаСреќа: Дали би сакале и вие да пиете кафе со шеќерна волна? (ФОТО)

Кинеската компанија за кафе Mellower создаде бура во шолја преку уникатното еспресо наречено...

Местото кое ви нуди опуштена атмосфера, вкусна храна и добра музика

Недалеку од центарот на градот, во срцето на Карпош, во ТЦ Лептокарија се наоѓа омилениот...

Како да се одвикнете од кафе?

За многумина, кафето е најважниот дел од домашниот и општествениот живот. Иако е откриено...

Уживајте во новиот амбиент на ресторанот со докажан квалитет кој нуди забава за целото семејство!

Кафулињата и рестораните во Скопје отсекогаш биле важни места за собирање. Луѓето во нив...

Дали повеќе преферирате чај или кафе зависи од вашите гени

Зошто повеќе сакаме кафе или чај? Нашиот вкус е делумно одреден со “генетиката”,...

Чоколадно вино – идеално за студените денови! (РЕЦЕПТ)

Зимата не можеме да ја замислиме без греено вино и топло чоколадо. Но, што ако може да...

Ниту е ракија, ниту е пиво, овој пијалак навистина смирува

Ако мислевте дека една ракија или едно пиво можат да го намалат стресот не сте во право. Ова...

Каде можете да избегате од летните горештини заедно со своите деца?

Летото во Скопје најчесто е многу топло и понекогаш е напорно да се издржи. Доколку се уште е...

„Cherry Orchard“ е ресторан со сосема поинаков концепт кој ќе ве освои на прв поглед!

Со зголемувањето на температурите, се зголемува и раздвиженоста во градот, расте...

Детокс за организмот: Брзо и едноставно подгответе го овој одличен напиток!

По зимата, ова е одличен период да го исчистите организмот од маснотии. Здравите овошни...

По 125 години, Кока Кола за прв пат ќе произведе алкохолен пијалак

Coca-Cola за првпат во 125-годишната историја на компанијата ќе произведува алкохолен пијалак....

Ова е салфетата која покажува дали ви ставиле дрога во пијачката

Овие салфети изгледаат како сите останати. Единствената разлика е тоа што, ако истурите од...

Кои алкохолни пијалаци треба да ги избегнувате доколку сакате да изгубите тежина?

Како што се зголемуваат температурите, во комбинација со храната, освежувањето со омилениот...

Пригответе смути од капини за 4 минути

Во текот на летото хидратацијата е од големо значење. Поради тоа, што може да биде подобра...

Која е новата приказна која “плови” низ течението на Вардар?

Да создадеш нешто различно е секогаш предизвик, излегување од рамките на она што го нуди...

10 чудни факти за виното што сигурно не сте ги знаеле

Сигурно веќе ви се познати придобивките што ги овозможува виното. Имено, тој е омилен...