Таг:, , , , , , , , , , ,

#365среќа Јована Трајчева и Мимоза Ќека, пијанистки: „Македонската музика во странство е одлично и со овации прифатена од страна на публиката“

Јована Трајчева и Мимоза Ќека се млади и талентирани пијанистки кои досега имаат постигнато...

Пијанистката Дуња Иванова со музика од Збигњев Прајснер на отворањето на „Winter Apricots“

Третото издание на Интернационалниот филмски фестивал „Winter Apricots“, ќе започне овој...

Ема Попивода – изведба на Зајди, зајди јасно сонце

Уживајте во сатарата македонска композиција во изведба на извонредната Ема Попивода на...

КОГА СРЕЌАТА ЌЕ ТЕ ПРОНАЈДЕ: Бездомникот седна на пијано не знаејќи дека ќе стане интернет сензација! (Видео)

Жителите на Сарасота, Флорида, се импресионирани од вештините на пијано на Доналд Гулд,...

ВИДЕО: Вдомено куче свири на пијано

Видеото од послушно куче кое „свири“ на пијано ќе ве убеди дека и животните знаат да се...