Таг:, , , , , , , , , ,

Купил јајце од супермаркет и сега има пиле! (ФОТО)

Јутјуберот, Џош Питерс, одлучил да направи многу интересен експеримент и од јајца од...

Слатки и смешни први средби меѓу мачки и други животни (ВИДЕО)

Мачките се можеби најљубопитните животни, па може да замислите како реагираат кога има нов...

Луѓе од целиот свет му праќаат џемперчиња на “голото пиле”!

Запознајте ја Реа – слаткото пиленце кое ги освои симпатиите на целиот свет откако ги...

Купил јајца од препелица од супермаркет и едно му се испилило?!

  Овој човек си добил мало пиленце и го нарекол Алберт. Откако купил јајца од препелица од...

Зошто не треба да ја избегнувате кожата кога јадете печено пиле ?

Веќе години стручњаците не предупредуваат дека кожинката е најнездрав дел од пилето, но...