Таг:, , , , , , , ,

Рецепт за домашен пилинг против целулит кој морате да го вклучите во вашата рутина

Пилингот на кожата е една од најдобрите методи со чија помош ќе можете да ја одржите витална,...

Пилинг за лице во домашни услови: Негувајте ја вашата кожа преку советите на студио La Sensa

Еден од најважните чекори при негата на кожата и одржувањето на нејзиниот здрав и нежен...

Пилинг за лице од кокосово масло за блескава и нежна кожа

Нека вашата кожа ги почувствува сите благодети на кокосовото масло Кокосовото масло е доста...

Поубава и поздрава кожа уште по првиот третман: ENERGY C потхранувачкиот третман за лице

Витаминот Ц најчесто се спомнува и смета како средство во борба против настинки, проблеми со...

Зошто честиот пилинг на лицето влијае негативно на кожата?

Се водиме од теоријата „Што поголема грижа, толку подобро“, а таа всушност предизвикува...

Зошто честиот пилинг на лицето влијае негативно врз кожата

Се водиме според теоријата „колку повеќе – толку подобро“, но тоа всушност предизвикува...

Февруари е месец посветен на љубовта: Изненадете ја вашата сакана со незаборавен третман во La Sensa

Секоја година, денот на вљубените е повод да ја изненадите својата сакана личност, да...

Како да ја обновите кожата на лицето по штетното влијание од сонцето?

За време на летните месеци, колку и да се трудиме, нашето лице постојано е изложено на...

3 златни правила за одржување на тенот и по завршување на летувањето

Многумина од нас се соочуваат со проблемот на губење на бронзениот тен по летувањето. Но,...

Одморот може да заврши со природен темен тен добиен на безбеден начин

Одморот на море претставува опуштен одмор, но и забава, лежење на плажа, читање на омилената...

Пилинг на грб за сјајна и мазна кожа: Подгответе се за летните модни комбинации!

Сјајната и мазна кожа на грбот е летниот адут на секоја жена, особено поради маичките и...

Негуваните стапала се одлика на негуваната жена: Спа педикир со пилинг од тропско овошје за совршени нозе!

Колку пати сте биле ситуација неколку денови по класичниот педикир, вашите стапала повторно...

Кокосово масло- најдобар сојузник на негата на кожата!

Кокосовото масло може да помогне во многубројни ситуации, во комнбинација со шеќер станува...

Освежува и подмладува: Маска за лице од 2 состојки кои сите ги имате во кујната! (РЕЦЕПТ)

Нема потреба да трошите пари за скапи производи за нега на лице, бидејќи со користењето на...

Кои состојки од козметички производи треба да избегнувате?

Од сите страни слушаме како козметичките производи содржат состојки кои се опасни за нашето...

5 работи кои веројатно не ги знаевте за маските за лице

Дознајте кога е идеалното време за ставање на маска за лице и што е забрането при користење...

Корејките го чуваат младелашкиот изглед на кожата со помош на овие третмани

Жените во Кореја секогаш се држат до правилата за нега и благодарение на нив изгледаат многу...

Исчистете го лицето на овој начин и избегнете ја појавата на акни и брчки

Покрај стискањето на акните и спиење со шминка, неадекватното миење и чистење на кожата е...

3 златни правила кои ќе ви помогнат да го зачувате потемнетиот тен и по одморот

Зачувајте ја бронзената боја што подолго со помош на неколку клучни трикови и уживајте во...

Одлична маска за нежни и мазни стапала со само две состојки (РЕЦЕПТ)

Отворените обувки летно време се најчестиот избор, а ниедна жена не сака да покаже несредени...