Таг:, , , , , , ,

Најубава молитва: Господе, прати ми некој кој има храброст да ми ја каже вистината, но да ми ја каже со љубов…

Ни сеќавањето на минатото, ни соништата за иднината. Помогни ми да бидам тука и сега и да го...

Ова се руските пилоти кои спасија 233 животи: Без многу искуство го направија невозможното

За само неколку секунди, два пилоти успеале да го приземјат онеспособениот авион во поле со...

Авион слетува на улица и уредно застанува на црвено! (ВИДЕО)

За 21 година работен стаж, ова е прв пат да видам како слетува авион на улица, изјавил...

Најслаткиот пилот на светот: Ова бестрашно девојче управува со авион и одлично се снаоѓа! (ВИДЕО)

Погледнете како оваа бестрашно девојче управува со авионот правејќи неверојатни акробации...

Дали знаете дека во авионот постои скриена просторија за која знае само персоналот?

Некои авиони имаат посебна, тајна просторија која е наменета само за персоналот и служи за...

Во моментов се случува најдолгиот непрекинат лет во историјата. Ова се деталите околу летот!

Овој маратонски лет полета од Сингапур и патува до Њујорк 15.000 километри без попатни...

Фановите на Анџелина Џоли шокирани гледајќи ги нејзините пилотски способности (ВИДЕО)

Документарецот „Зелената планета на кралицата“ во кој кралицата Елизабета открила...

Зошто овој пилот има повеќе од 170.000 следбеници на Инстаграм?

Можеме да кажеме дека многу луѓе се вистински воодушевени од неговата работа затоа што кој...

Каква е глетката од пилотската кабина?

Уште како мали, многу луѓе сакале кога ќе пораснат да бидат пилоти. Но, фактот дека потребно е...

Погледнете го ова шест годишно момче кое зачудува со своите пилотски способности

Иако мислиме дека знаеме многу повеќе од нив, децата многу често знаат да не изненадат со...

ВИДЕО: Застрашувачка снимка од она што пилотите го гледаат, а патниците не

Пилот од авионската компанија Катар Ервејс Сандееп Варма на својот Твитер профил го...

ВИДЕО: Запознајте ја првата жена воен пилот во Македонија

Ива Матиќ е првата жена воен пилот во Македонија и единствената жена пилот во Центарот за...

Зошто авионите оставаат бели траги на небото?

Сигурно како малечки сте обожавале да гледате како поминува авион на небото кој остава една...

ВИДЕО: „Внимание, ви се обраќа капетанот“ – прекрасно соопштение за време на еден лет

Лиса Садивник го израдувала својот сопруг соопштувајќи му дека ќе имаат бебе, а тоа го...