Таг:, , , , , , ,

Во скопска зоолошка се гради живеалиштето за фламинга и пингвини

Во ЈУ „Зоолошка градина Скопје“ започна изградбата на живеалиштето за фламинга и пингвини....

Верувале или не: Вака се однесуваат пингвините кога ќе ја фатат женката во неверство! (ВИДЕО)

Замислете како влегувате дома по напорниот ден и ја фаќате жена ви со друг човек во кревет?...

Нова другарка за Кан и шимпанзото Коко со пријателите пристигнуваат во Скопје ЗОО

Оваа пролет, морскиот лав Кан покрај своите зоо негуватели, ќе има и нова пријателка....

Ова се најчудните Гинисови Рекорди!

Гинисовите Рекорди се многубројни, од различни категории и многу луѓе низ светот постојано...

Парадата на пингвините откажана поради невообичаено топлото време

Невообичаено топлото време за овој период од годината ги спречи пингвините денес да ја...

За првпат во Зоолошка градина Скопје пристигнуваат пингвини

Во 2019 година, сепак ќе се оствари планот на Зоолошка градина Скопје, за првпат да бидат...

(ВИДЕО) Хит на интернет: Овие пингвини прават селфи

Правењето селфи е многу популарно помеѓу луѓето, но кога ќе го видите ова селфи на два...

Видео: Пингвини сакале да избегаат од зоолошка во Данска

Еден чувар од зоолошка во Данска забележал траги од птици, поточно од пингвини, на земјата...

Најстариот Австралиец на 109 години плете џемпери за загрозени пингвини

Никогаш не сте престари за да им помогнете на оние на кои им е најпотребна помош,...

На пролет пингвини во Скопската Зоолошка

Скопската Зоолошка веќе ги подговтвува живеалиштата на пингвините кои ќе пристигнат од...

Фото: Бебиња пингвини

Во Port Lockroy, Антарктикот, две млади Gentoo пингвини добиваат поглед на надворешниот свет, откако...

Австралија: Донираат џемпери за болните пингвини

Австралиската фондација за заштита на пингвините покренала кампања за собирање на џемпери...