Чек дис аут
Search

Таг:, , , ,

Писмо на една 83-годишна баба кое ќе ве освести

Бабата наводно писмото го напишала и испратила до својата пријателка, а дури и ако е...

Хумористично писмо до Дедо Мраз

Како прво, мора да кажам… оваа година или заобиколиме или почни да се однесуваш нормално....

„Јас сум жена која ќе те сака со сето срце, но само ако заслужуваш“ – Писмо од жената која се крие во сите нас

Јас не сум жена која го чека следниот и скока пред првата личност која ќе и покаже дека е...

Ако не го сакаш секој дел од неа, пушти ја да оди

Ако не ја сакаш во потполност, пушти ја. Ако си среќен кога не е покрај тебе, пушти ја. Ако...

Драга жено – не прифаќај љубов со половина срце

Немој да прифаќаш љубов поради која ќе се чувствуваш шупливо и празно однатре само затоа што...

Грешки во љубовта кои ниту една зрела жена нема да ги повтори

„Не сакам да пеглам, и не пеглам за мојот маж. Ако ме сака, сам ќе си ја испегла својата...

Мерил Стрип со отворено писмо за животот – „Немам трпение за..“

„Повеќе немам трепение за некои нешта, не затоа што сум станала арогантна, туку едноставно...

Емотивно писмо на жена која ја чека СРОДНАТА ДУША – „Можеби точно сега си на пат до мене..“

„Знам дека ќе дојдеш, затоа ќе те чекам. Можеби си веќе на пат до мене. Не знам, но знам дека...

Вирален хит: Сопругата го оставила сам со урнебесна порака и целиот свет му се смее

Пораката содржи десет смешни точки Хартија со порака објавена на Твитер профил во која...

Писмо од разочарана девојка: Одбивам да бидам твоја девојка за „понекогаш“

„Можевме да бидеме многу повеќе, а сега сме ништо. Тоа е всушност класична приказна. Момче и...

Ти пишувам писмо со две раце…

Ти пишувам писмо со две раце. Со едната го држам срцето да не излезе, со другата зениците да...

Напиши му на син ми дека сум починала, за да дојде да ме види

Еден поет некогаш рекол дека најголемата катастрофа е истовремено да си стар, болен и...

Ќерка напишала писмо до починатиот татко: Добила одговор кој не го очекувала!

Ешлин Марачино секоја година пишувала писмо на балон за нејзиниот починат татко и го...

Колку родители денес би напишале вакво писмо до учителот на своето дете?

Прочитајте го писмото што Абрахам Линколн му го напишал на учителот на првородениот син,...

Срцепарателно писмо: Понекогаш, полесно е да ги кажеш своите маки на тотален странец

Постојат мали моменти во животот на секој човек, што, на крајот на краиштата го дефинираат....

Писмо наменето за вас: Порака на една млада жена која ги стопли срцата на милиони луѓе ширум светот

Престанете да мислите дека секој ден треба да ги преместувате планините за да ја докажете...

Последни зборови на таткото кој му го подарува своето срце на синот за да преживее!

На синот итно му била потребна трансплантација на срце, бидејќи во спротивно ќе згаснел...

Емотивна порака од еден родител до бабите и дедовците: Ви благодариме за сѐ, не би можеле без вас!

Во името на сите родители во светот, сакам да им се заблагодарам на сите баби и дедовци на...

Емотивно писмо од мајката до својата ќерка: Знај дека не припаѓаш никому и немој тоа да го дозволиш!

Драга Н, Да се биде твоја мајка е најубавото нешто кое ми се случило, но кое исто така ме...

Ја заменив жената со помлада и сега живеам како затвореник: Мојот живот е пекол!

Овој човек зад себе има брак со сопругата со која имал семејство, но еден ден одлучил сѐ да...