Таг:, , , , ,

Домашна пица: Вкусен оброк кој се подготвува многу бргу! (РЕЦЕПТ)

Брза приготовка за вкус кој се памети! Состојки за кора: 200 мл млеко или вода малку шеќер сол...

Мини пици подготвени за миг: Закуски кои ќе ги обожавате!

Овој рецепт е идеален кога имате многу малку време, а ви се јаде нешто вкусно Состојки: 1/2...

Совршена вечера: Брзи и сочни пица мафини! (РЕЦЕПТ)

Идеални кога сакате брза вечера! Состојки за тесто: 300 г брашно 180 мл млака вода 1 кесичка сув...

Без глутен: Тесто за пица од сладок компир (РЕЦЕПТ)

Пицата може да биде и здрав оброк! Денес ви ја претставуваме пицата од сладок компир. Тестото...

Зошто не треба често да додавате кечап во вашата омилена храна?

Кечапот, кој најчесто се служи со помфрит, месо, пица и разни сендвичи, воопшто не е здрав....

Направете пица без тесто: Подготовката трае 15 минути! (РЕЦЕПТ)

Дали знаете дека е можно да направите пица без да ги извалкате рацете со брашно? Потребно ви...

Внимателно: Оваа храна создава зависност, како алкохолот и лековите

Овој вид на храна предизвикува силно задоволство и колку повеќе ја јадеме имаме уште...

Ова се најчудните додатоци на пица во рестораните низ светот: Од банана до жаби, питони и алигатори…

Повеќето луѓе кога одат на пица мислат на тестото со додатоци како шунка, сирење, печурки или...

Викендов најдете златен купон со нарачката од Доминос пица

Се ближи викенд, времето е врнежливо, есента ја распослала својата златна патека, а Вие...

Постојат два типа на луѓе…кои сте вие?

Постојат два типа на луѓе, оние кои го јадат целото парче пица и оние кои ја оставаат кората. ...

Се шири мирис на италијанска кујна во центарот на градот

Италијанската кујна се смета за една од највкусните и најраспространети кујни во светот....

Направете пица која не дебелее

Иако самиот збор пица не асоцира на зачинета, масна и нездрава храна преполна со калории,...

Момче седело и јадело пица, но никој не го очекуваше тоа што потоа се случило (видео)

Местото кое го гледате во видеото е познатиот центар Еатли, кој се наоѓа во Њујорк, а во кој...

Пица – лубеница е новиот летен хит рецепт!

Лубеницата е дефинитивно најомиленото летно овошје. Покрај тоа што е неверојатно вкусна,...

Совршена летна пица

 Денес ви ја претставуваме најздравата варијанта на пица со зеленчук, која е совршена за...

9 работи кои не треба да ги јадете пред спиење

Иако се чувствувате многу гладни пред да одите на спиење, морате да внимавате која храна ја...

Ова е најдолгата пица во светот!

Повеќе од 400 готвачи од цела Италија се собраа во Наполи за да ја направат 1.853 метарската пица...

Што му прави едно парче пица на вашиот организам?

Пицата претставува едно од највкусните јадења на светот, но за жал веќе одамна добро познато...

Го исекла тестот за пица на 6 парчиња: нејзиниот следен потег ќе ви предизвика лиги (видео)

Ако сте еден од оние луѓе кои се постојано во движење, веројатно прескокнувате неколку...

Пица-вафла за мрзливи

За оваа пица-вафла ви се потребни 5-6 минути. Ако немате многу време, ова е вистинското јадење...