Таг:, , , , , , ,

Мајката лебед ги носи своите 8 бебиња под килјата додека плива! (ФОТО + ВИДЕО)

Мајките лебеди се особено заштитнички настроени кон своите младенчиња и се подготвени да ги...

Андреј Стојаноски го освои петтото место на Светското првенство за глувонеми

Македонскиот пливач, 24-годишниот Андреј Стојаноски го освои петтото место на 200 метри мешано...

Не влегувајте во вода веднаш после оброкот! И уште 4 работи кои буквално можат да ви го спасат животот

Многумина спасот од жештината го наоѓаат со капење во реките, езерата, или па на море, но...

Елен се разладува во Мавровско Езеро! (ФОТО)

Неодамна беше актуелно видеото со еленчето кое пливаше во Охридско Езеро, а деновиве кружи...

Евгениј Поп Ацев ја освои 13-тата позиција на трката на 25 км на Светското првенство во Јужна Кореа

Македонскиот маратонски пливач со богата спортска кариера и многубројни признанија и...

Жена спасила слон од сигурна смрт и сега ја следи каде и да оди! (ВИДЕО)

Во 2016 година, бебето слон, Мојо, речиси се удави откако беше одвоена од останатите слонови...

Во оваа земја на жителите им е дозволено да прават сѐ што ќе посакаат!

Сакате да преспиете на планина, да пливате во било кое езеро, да одите пеш, да возите...

Сите ги сакаме особено во летниот период, но колку урина има во базените?

Сакале ние или не, при пливање во јавен базен често помислуваме дали има урина во водата, но...

Пливањето совршен избор при стрес и депресија

Секоја физичка активност, како што е веќе познато – помага во зачувување и унапредување...

Младиот Марко Пејчиноски доби награда на „Златна Бубамара“ испраќајќи силна порака за подигнување на свеста за ретките болести!

Публиката во салата „Борис Трајковски“ во Скопје синоќа на нозе му аплаудираше на...

Ова се 11 неверојатни факти за Владимир Путин кои досега не сте ги знаеле!

Рускиот претседател Владимир Путин познат е како мистериозна личност која не сака премногу...

Вака изгледа појадокот на Владимир Путин: Калоричен оброк за успешен ден!

За Владимир Путин честопати се вели дека е ноќна птица, поради многубројните обврски и...

Кои спортови се најдобри за здрав живот и долговечност?

Се проценува дека недоволната физичка активност е одговорна за повеќе од пет милиони смртни...

Неверојатно: Има само една година, а во базенот плива како мала сирена! (ВИДЕО)

Грејс Фанели е мајка која живее во Флорида и имала желба нејзините ќерки од најрана возраст...

Ова е најскриената плажа во светот! До неа се доаѓа со подземен тунел (ФОТО)

Тунелот кој ги поврзува Playa del Amor и Кортесовото море е околу шест метри надморска височина,...

Досега не сте виделе вакво скокање во базен. Ова видео ќе ве насмее до солзи!

Базенот претставува еден од најдобрите решенија за да се издржат летните горештини. Мајката...

Марко Пејчиноски е детето херој кој на 12 години го преплива Охридско Езеро! (ФОТО)

Младиот охриѓанец Марко Пејчиноски на само 12 години направи голем подвиг и успеа да го...

Погледнете како изгледа телото на човекот кој пливаше 163 км за 55 часови

Од рана возраст, Маартен ван дер Вајден од Холандија е познат како талент кој ветува. Сепак,...

Дали трудниците смеат да се капат во море или базен?

Иако пливањето се препорачува како идеална активност за трудниците, честопати се поставува...

Еве што треба да направите доколку ве фати грч додека пливате

Грчевите во мускулите обично се појавуваат при нагло истегнување на стапалата. До тие...