Таг:, , , , , ,

Среќа на денот: Македонските одбојкари го поразија и домаќинот Словенија

Машката одбојкарска селекција на Македонија е во осминафиналето на Европското првенство,...

Вака изгледа кога природата ја победува цивилизацијата! (ГАЛЕРИЈА)

Можеби мислиме дека оставаме трага на Земјата, но тоа е само привремено. Со време, мајката...

Намалете ги симптомите на анксиозноста на овој начин!

Анксиозноста е се почеста меѓу популацијата. Брзото темпо на живот е еден од факторите за...

Без разлика на резултатот Комити повикуваат за шампионски пречек на РК Вардар!

Комити со повик за Парада на Гордоста во чест на РК Вардар, како пречек на нашите...

Вардар во финале на Лига на шампионите: Со неверојатен пресврт ја победи моќната Барселона!

Вардар повторно ќе игра во финале од Лигата на шампионите, и повторно преку Барселона! Иако...

Кралицата Елизабета заработила над 7 милиони фунти од нејзините коњи

Кралицата Елизабета може да се пофали со одлична заработка од нејзините коњи кои и донеле...

Дали нѐ очекува уште една промена на име: Менструација ќе се преименува во „фемструација“ или „женструација“

По објавување на информацијата дека највлијателните женските лоби здруженија од Европа се...

„Менструација“ ќе стане „фемструација“ – голема победа за феминистките ширум светот

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, 8 Март, силното женско лоби извојува уште една...

Достоевски ја знаел тајната: Само на овој начин ќе победите во животот!

Достоевски уште одамна има објаснето како секогаш да победуваме во животот. „Пред некои...

Соочете се со своите стравови и победете ги успешно со помош на овие совети!

Процесот при соочување со стравовите се нарекува изложеност. Изложеноста подразбира...

Ексклузивни снимки од авионот со кој пристигнаа ракометарите од РК Вардар

После големата победа на нашите ракометари од РК Вардар и освојувањето на престижниот...

МАКЕДОНСКА УБАВИНА: Јана Бурческа со тренди стајлинг ја снима разгледницата за Македонија на Евровизија! (фото)

Неодамна за прв пат видовме како ќе звучи и изгледа „Dance Alone“ на сцената во Киев. На првата...

Лацио во финишот го сруши Торино (видео)

Лацио го освлада Торино со 3:1 во последниот натпревар од 28.коло во Серија. Лацио со оваа...

Фото: Машината за перење “Горење„ после победата на Словенија…

Некој многу се изнервирал… Извор: http://ohrigani.com/

Видео: Во соблекувалните по победата на Металург!

Без коментар… [tube]http://www.youtube.com/watch?v=YUn55YINQas[/tube]