Таг:, , ,

Денес е Светскиот ден на пожарникарите: Да им оддадеме почит за нивната работа и пожртвуваност

Денес во светот се одбележува Светскиот ден на пожарникарите! Овој ден има за цел да им се...

Луѓето ќе те почитуваат тогаш кога ќе почнеш да се почитуваш самиот себеси

Само тогаш ќе ја заслужиш почитта на другите, кога ќе престанеш да се трудиш и да даваш се од...

Престани да молиш за внимание, почитта е онаа која е најважна!

Голема загуба во животот е да имаш соништа а постојано да ги гледаш туѓите, да се надеваш...

Ако омажена жена изгледа убаво..

Морате да се грижите за својата жена уште од младоста – и тогаш сигурно ќе ви остане убава и...

Почитувајте ги постарите: Не знаете ништо за нивното минато и низ што поминале

Секој човек кој живеел на оваа планета некогаш бил млад, здрав, силен, успешен и полн со...

Не постои подобар пријател од МАЈКАТА

Не постои подобар пријател од МАЈКАТА! Таа простува и ги прегрнува своите деца без обзир...

Сакајте се себеси, пред сите останати

Затоа што ние не можеме да им го дадеме на другите, она кое не можеме да си го дадеме и на себе....

Колку ги цениме своите родители?

Додека растеме, честопати не живцираат родителите и тоа е неизбежен дел од детството. Кога...

Драга жено, мораш да научиш да се почитуваш самата себеси, а другите ќе го следат твојот пример

Научете да се почитувате самите себеси така што ќе го исфрлите сѐ она што ја гази вашата...

„Мамо ти се извинувам за се“ – емотивни пораки на една ќерка до својата мајка

Да се биде мајка претставува нераскинлив завет на љубов, а ова писмо ќе ве потсети кои...

Постои едно африканско племе кое го негува најубавиот обичај на светот…

Постои едно африканско племе кое го негува може најубавиот обичај на светот. Тие веруваат...

Кога почнав да се сакам себеси – Чарли Чаплин

Се претпоставува дека поемата „Кога почнав да се сакам себеси“, Чарли Чаплин ја напишал на...

Четири јасни знаци дека партнерот не ве почитува

За врската правилно да функционира, потребно е двајцата партнери да го вложат својот...

Нема да бидам твојата втора опција… Или избери ме, или остави ме!

Јас не сум таа која ќе остане со тебе знаејќи дека е само опција. Одбивам да бидам опција. Јас...

14 фотографии од масовни протести во Хонг Конг кои ја прикажуваат дисциплината и културата на луѓето

Полуавтономниот град Хонг Конг беше потресен од протести неодамна по контроверзниот закон...

На стадионот „Месталја“ во Валенсија има статуа на навивач кој не пропуштал натпревар иако бил слеп!

Клубот одлучил да ја овековечи безусловната поддршка на Висенте Наваро Апарисио кој ги...

Монети инспирирани од ликот на Шерлок Холмс! (ФОТО)

Бритнската кралска ковачница на пари соопшти дека пред неколку дена биле создадени првите...

Научете го детето за вредноста на парите

Многу е важно на децата на правилен и едноставен начин да им се објаснат материјалните...

Размислете: Ако ТОЈ ги поседува овие 5 особини, воопшто не ве заслужува!

Здравата врска се темели на меѓусебното почитување и љубов. Проверете дали сте во врска во...

Среќен брак: 10 златни правила за вечна љубов!

„За успешен брак, потребно е да се заљубите повеќе пати, секогаш во истата личност“,...