Таг:, , , , ,

Возач на училишен автобус собрал пари за да им купи подароци за Божиќ на децата кои ги вози

Ова е Куртис Џенкинс, возач на училишен автобус. Тој го прашал секое од децата во автобусот...

Уште една успешна година за девојките од PowerHouse Pilates: Забава, дружење и подароци!

Крајот на годината секогаш е резервиран за славење на успехот низ целата година. Напорната...

Креативна Македонија и ЕСНАФ ве покануваат на Третиот Новогодишен Базар

Започнува сезоната на веселби и радости, сезоната во која им се радуваме на подароците што...

Народни верувања: Што не треба да подарувате на слави, родендени и празници?

Започна сезоната на слави, а набргу ќе пристигнат и празниците, па луѓето веќе размислуваат...

Како изгледа кога 18 панди прославуваат 1. роденден? Добредојдовте во најзабавната градинка во светот!

Погледнете како ги отвораат овие преслатки панди подароците и ужуваат во роденденот. Во...

Фановите ширум светот испраќаат подароци за бебето на Меган Маркл и Хари

Меган Маркл и принцот Хари наскоро ќе имаат принова, а подароците од фановите ширум светот...

Што кажуваат вашите подароци за вас?

Избравте екстравагантен подарок или повеќе сакате да подарувате практични предмети за...

Дарко Јефремов, познат со своето „Камионџија шоу“, делеше новогодишни пакетчиња на оние кои им се најпотребни!

Дарко Јефремов, кого јавноста го запозна по своето „Камионџија шоу“, живее во Чикаго, а...

5 божиќни подароци кои нема да ве чинат ништо, а ќе ги паметите засекогаш

Доколку немате идеја што да им подарите на вашите најмили, за вас подготвивме 5 божиќни...

Понекогаш е доволен само мал гест: Ова е најхуманиот Дедо Мраз! (ВИДЕО)

За да направите некого среќен, да му помогнете кога му е најтешко и да предизвикате насмевка...

Тимот за спасување на планина при Црвен крст на необичен начин ги изненади најмладите!

Во духот на новогодишните празници, тимот за спасување на планина при Црвен крст на град...

4 најдобри подароци за вашето дете кои ќе ги памети цел живот!

Како што се наближуваат новогодишните и божиќните празници сѐ повеќе размислувате за...

Биди и ти нечиј Дедо Мраз: Црвен крст на град Скопје ја постави „Волшебната елка на желби“

Новата година со себе носи нови желби, предизвици и соништа, а оние на децата се најискрени....

Подобрете ги вашите финансии преку следење на овие совети

Живеењето во свет каде што постојано тежнееме кон нешто за кое не сме во потполност сигурни...

Ова куче се подготви за новогодишните и божиќните празници (ВИДЕО)

Некои кучиња навистина се радуваат на новогодишните и божиќните празници, а некои пак...

Божиќни подароци на кои луѓето најмногу ќе им се израдуваат

Сакате да им подарите подароци на вашите најблиски за Нова година и Божиќ, а не знаете што да...

Гратчето кое секоја година прима писма за Дедо Мраз

Гратчето Санта Клаус во сојузната американска држава Индијана, секоја година, за време на...

Кога е најдобро време да им ја соопштите вистината на своите деца за Дедо Мраз?

На возраст од осум до девет години повеќето деца сфаќаат дека Дедо Мраз не постои, но доколку...

Сите деца заслужуваат среќа

Новата година е период кога малите дечиња најмногу и се радуваат, особено затоа што добиваат...

Новогодишно изненадување за вашето домашно милениче

Многу луѓе за новогодишните и бижиќните празници ги изненадуваат своите најблиски со...