Таг:, , , , , , , , ,

Вака изгледа популарната јапонска диета со банани!

Оваа хит диета моментално е многу популарна, а нејзиното основно правило е за појадок да...

Појадок, ручек или вечера: Омлет со тиквички (РЕЦЕПТ)

Овој вкусен и едоставен омлет може да послужи и како лесен ручек или вечера. Омлетот може да...

Внимавајте: Ова се 6 работи кои не треба да ги јадете за појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот. Храната што ја јадете наутро може да влијае врз...

Рибја чорба со зеленчук: Едноставно и брзо! (РЕЦЕПТ)

Оваа чорба се подготвува за 30 минути, многу е вкусна, евтина и не бара многу вложување во...

Доколку појадувате на овој начин бргу ќе симнете дури 13 килограми!

За секоја личност постојат различни процеси и планови за слабеење, но стручњаците...

Клучот за витка линија е во појадокот!

Сакате да ослабете? Обрнете внимание на вашиот појадок. Тврдењето дека појадокот е...

Чиа со свежи капини за здрав појадок (РЕЦЕПТ)

Појадокот е најважниот оброк во денот, па затоа погрижете се да биде здрав и полн со хранливи...

За убав почеток на денот: Пекарски кифли со јаболков оцет

Уживајте во вкусен појадок приготвувајќи ги овие кифлички на брз и едноставен начин....

Пијте го овој шејк на празен стомак и килограмите ќе почнат да се топат

Многу луѓе сакаат да ги изгубат вишокот килограми, но не прават неопходни промени во својата...

Што треба да јадете за појадок според хороскопскиот знак?

Сите знаеме колку е важна здравата исхрана, но и тоа дека појадокот е најважниот оброк во...

Овој појадок се служи во најлуксузните хотели: Потребни се 3 обични состојки кои ги имате во фрижидер (РЕЦЕПТ)

Омиленото јадење за појадок или бранч во најлуксузните ресторани се состои од две препечени...

3 оброци кои секогаш ги јадеме за појадок, а не сме свесни колку се штетни!

Појадокот е најздравиот оброк во денот, па ако сакате денот да ви започне вкусно и здраво и...

Оваа намирница ја јаде Викторија Бекам со секој оброк за сјајна кожа

Во интервјуто за магазинот The Edit, Викторија Бекам открила дека со секој свој оброк јаде...

Како да изгледате послаби во костим за капење?

Пет минути пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат...

Сакајте се себеси и своето тело: Смуди од морков за рамен стомак! (РЕЦЕПТ)

Знаеме дека не е едноставно цврсто да се одлучите да започнете со поригорозен режим на...

Здрав почеток на денот: 4 идеи за совршен појадок!

Ви предложуваме неколку опции за здрав, вкусен и едноставен појадок. Овесна каша Овесната...

Добро утро со вкусните палачинки со боровинки! (РЕЦЕПТ)

Почестете се со прекрасни палачинки од кефир, бадемово брашно и боровинки. Смесата е доволна...

Изгубете 5 килограми за еден месец со овој појадок!

Овој појадок го решава проблемот со мрзеливи црева и опстипација, ги согорува масните...

Не го прескокнувајте појадокот: Еве што јаде Меган Маркл за појадок

Актерката и невестата на принцот Хари, Меган Маркл, во секое издание изгледа феноменлано....

Леонардо Ди Каприо на прошетка со неговата 20 годишна девојка

Долго време се смета за еден од најпосакуваните ергени во Холивуд, но сега јасно покажа дека...