Таг:, , , , ,

#ИнстаСреќа: Дечиња кои реагираат на откривање на полот на новото бебе во семејството (ВИДЕО)

Сина или розова? Дознавањето на полот на бебето е многу возбудлив момент не само за...

Им велеле да не стапуваат во брак, 25 години подоцна им покажале на сите дека не било во право

Кога Крис го забележала Пол, веднаш се вљубила во него. Оттогаш па сѐ до денес овој пар со...

Одредени видови на риби кога се под стрес го менуваат полот!

Научниците откриле дека некои риби го менуваат полот од стрес. Истражувачите од Нов Зеланд...

Кој пол почесто пати од депресија и зошто?

Преку 300 милиони луѓе во светот патат од депресија, а меѓу нив повеќе има жени. Се проценува...

Kрвниот притисок открива кој ќе биде полот на вашето дете?

Сакате да знаете какво дете ќе имате? Дали тоа ќе биде машко или женско? Слушате безброј...

Овие 6 работи решаваат дали ќе се сеќавате на она што го сонувавте

Постојат многу теории за тоа зошто и како сонуваме. Уште една проблематика е што, иако сите...

Што наследуваме од мајката, а што од таткото?

Дали сте се запрашале зошто имате убави, здрави заби, силна, густа коса или плави очи? Што...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (23 НОЕМВРИ, 2018)

Овен  Се`  уште не можете вашата концентрација да ја насочите кон една цел. Ќе бидете...

Меган Маркл го откри полот на бебето? Сите зборуваат за оваа нејзина модна комбинација!

Војводата и војвотката од Сасекс присуствувале на свечена вечера која ја организирал...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (28 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен  Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и...

Еве како да ја освоите секоја девојка која ќе ја посакате

Колку сте им привлечни на припадничките од спротивниот пол не зависи само од физичкиот...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (10 АВГУСТ, 2018)

Овен  Денес едноставно не е ваш ден. Ќе се чувствувате уморно и депресивно, а луѓето околу...

Жените повеќе сакаат мажи со диплома

Податоците од истражувањето на Техничкиот Универзитет Квинсленд во Австралија покажуваат...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (01 АВГУСТ, 2018)

Овен  Чувствувате внатрешен немир и имате пориви кои немаат конкретен вектор на исполување....

ВИКЕНД ХОРОСКОП (21 – 22 ЈУЛИ, 2018)

Овен  Викендов ќе уживате во сите среќни моменти кои ви ги нуди животот. Се чувствувате...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (14 – 15 ЈУЛИ, 2018)

Овен  Овој викенд едноставно може да бидете на услуга на сите, и да трчате од еден на друг...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (09 ЈУЛИ – 15 ЈУЛИ )

Овен На луѓето од вашата околина ќе им изгледате повеќе сочувствително и ќе чувствувате...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 11 – 17 ЈУНИ 2018)

Овен Во некои делови од неделата ќе се чувствувате како сите да се против вас, но веќе во...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (09 – 10 ЈУНИ, 2018)

Овен Оваа викенд ќе ви биде посветен на прошетки со пријателите и ноќните излегувања....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (29 МАЈ 2018)

Овен   Доколку не сте во врска, денес ќе биде поволен ден за подобрување на вашиот љубовен...